Aktuality

Změny a doplňky Pravidel fotbalu platné od 1.7.2017
31. červenec 2017
Výběr fotbalistů Olomouckého kraje na mistrovství Evropy amatérů padla i v posledním utkání s Irskem
8. červenec 2017

Výběr amatérské reprezentace turnaj zakončili porážkou 1:4 s finalistou z Irska.
Od první minuty do nás šlapali, pořád jsme byli pod tlakem. Bude to repríza předloňského finále, kdy hráli Irové doma s Chorvatskem a vyhráli. Mají kvalitu a bojovnou mentalitu.Zase jsme do zápasu nevstoupili dobře. Soupeř hrál velice tvrdě, potřebovali postoupit a věděli, že Španělé, se kterými se tahali o finále, hráli v poločase 2:0. Byli agresivnější, po fotbalové stránce třeba nebyli lepší než my, ale celých devadesát minut měli obrovské nasazení a bojovnost, kterou nás přehráli.

Od začátku šli za postupem do finále zhodnotil trenér výběru Karel Trnečka

Olomoucký kraj – Region 2 (Irsko) 1:4 (1:2)

Branky: 35. P. Navrátil – 39. a 51. Hayes, 22. Kelly, 83. Carr. ŽK: Schlehr, Kyselák – O'Connell K.
Olomoucký kraj: Toman – Kopp, Samek, Bubeník (46. Zimčík), Kyselák (82. Šinogl) – Banasik, Schlehr, Smrž, Škoda – Woitek, Navrátil (73. Režný). Trenér: Karel Trnečka.
Region 2 (Irsko): O'Connell B. – Hoey, Kelly (85. Griffin), Horgan, Higgins – Carr, Stack, O'Donovan (69. Gannon), Daly-Butz (63. Chris), O'Connell K. – Hayes. Trenér: Gerard Davis..

Celkový pohled na vystoupení českého týmu očima trenéra Karla Trnečky
Regions' Cup přinesl fotbalovým nadšencům spoustu nového a tak nemuseli smutnit.

Výsledkově se to hodnotí velice špatně, když jsme třikrát prohráli. Ale pro hráče to byla zkušenost, viděli zase jak se hraje jiný fotbal. Ze strany Irska nebo Ruska takový bojovnější, Španělé byli zase velice fotbaloví. Hodně mužstev mělo potom dost zraněných nebo vyčerpaných hráčů. Nejsou zvyklí odehrát v šesti dnech tři zápasy. Týkalo se to samozřejmě i nás, i když zranění bylo jen jedno, ale důrazný Adam Bříza nám pak chyběl.
Na závěr tam byl takový rozlučkový večer, kde se grilovalo a hráči si to ještě užili. Dostali jsme ocenění i za účast, nebylo to jen pro ty pomyslná druhá místa. Takže velký zážitek.
Velká chvála zněla také na tréninkové centrum turecké reprezentace.
No tak tam ty podmínky byly fantastické. V tréninkovém centru nám vyšli maximálně vstříc. Regenerace byla na špičkové úrovni, hráči z toho měli velký zážitek. Byly tam i kanály s ledovou a teplou vodou, které pomohly hráčům prokrvit unavené svaly. Využívali jsme všech možností. Trošku byl problém s dojížděním, jak na tréninky, tak i na zápasy. Ale to souvisí s tím, jak je Istanbul obrovské město.

Velký dík zaslouží Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc za finanční podporu na přípravu spojenou s účasti na tomto mistovství Evropy amatérů,sportovní a společenské vybavení.Bez této podpory by Amaterský výběr našich fotbalistů neměl zajištěný podminky na takové úrovni,jak nám  byl schopen poskytnout Krajský fotbalový svaz Olomouc.

Bylo to perfektně zajištěné, opravdu skoro na úrovni reprezentace.

Výběr fotbalistů Olomouckého kraje na mistrovství Evropy amatérů padla i s Rusy
4. červenec 2017

Ani na druhý pokus se česká reprezentace fotbalových amatérů nemohla radovat z vítězství na finálovém turnaji Regions‘ Cup v Istanbulu.

Tým z Olomouckého kraje předvedl proti soupeřům z jižního regionu Ruska velmi nadějný výkon, jenže produktivnější byl i tentokrát jejich protivník, který se radoval z výhry 2:1. Mužstvo Karla Trnečky je před posledním utkáním ze hry o postup ze základní skupiny.

„Určitě jsme nebyli horší než soupeř. Měli jsme i víc šancí. V prvním poločase jsme dostali zbytečný gól po chybě Režného, který tam nechal jít hráče do sóla,“ litoval situace ze čtrnácté minuty český trenér Trnečka.

Skvělý zápas hrál opět Lukáš Woitek a po rohovém kopu si mohl užít gólovou euforii, kterou využil tlak českého celku v závěru prvního poločasu a srovnal skóre.

Jeho výběr srazil smolný moment, kdy Lomovstevova střela mimo zamířila od Koppových zad do vlastní branky a Rusové mohli hájit těsné vedení. A to se jim taktickým zdržováním velice dobře dařilo, ošetřování následovalo takřka po každém souboji.

Míchání sestavou se mu v některých případech vydařilo, jiní hráči zase šanci v základu příliš dobře nevyužili. „Byla tam velká změna, pět nových hráčů. I vzhledem k únavě jsme do toho zasáhli. Bohužel se nám na tréninku zranil Bříza, ten mohl jejich výborné stopery potrápit,“ podotkl. Ve zlepšených klimatických podmínkách šla hra Čechů nahoru, přesto zde byly ještě rezervy.

„Někdo vydržel makat dva celé zápasy a patřil k nejlepším. A někdo nemohl po dvaceti třiceti minutách. To je velký problém, ale s tím už nic neudělám. Po sezoně byla příprava hlavně individuální,“ objasňoval Karel Trnečka.
Druhá porážka pro český celek znamená ztrátu nadějí na postup, do finále zamíří jen první celky obou skupin. Teď je cílem získat vítězství alespoň v posledním zápase proti Irům.

Další duel v Turecku čeká českou amatérskou reprezentaci ve čtvrtek proti Irům.

Olomoucký kraj – Jižní Rusko 1:2 (1:1)

45. Woitek – 14. Donskov, 54. Lomovstev.

Olomoucký kraj: Kalina – Kopp (75. Šinogl), Samek, Smrž, Kyselák – Škoda, Schlehr – Režný (32. Banasik), Woitek, Dvorský (46. Ferenc) – Navrátil. Trenér: Karel Trnečka.
Jižní Rusko: Lyashenko – Donskov, Serov, Tishchenko, Sanko N. (74. Bessmertnyy) – Valiulin, Voroskalevski, Kartashov, Mochkarski – Obemibesov (80. Nastavshev), Khodzhumyan (67. Sokolov). Trenér: Oleg Sanko.

2. červenec 2017

Zaváhání, spalující vedro a jasná prohra. Výběr fotbalistů Olomouckého kraje nevstoupil do mistrovství Evropy amatérů dobře a z výhry 4:1 se radovali soupeři ze španělského regionu Castilla y León.

Byli velice silní na balonu, my jsme chtěli hrát kombinačně, moc jsme se k tomu ale nedostali,“ uznal trenér české amatérské reprezentace Karel Trnečka.
Hráči z oblasti Castilla y León ukázali typický španělský styl tiki-taka: „Je to tak. Mají takovou mentalitu, v menším měřítku to bylo jako Barcelona nebo Real Madrid. Věřili si, vycházelo jim to a my jsme běhali a běhali,“ konstatoval kouč z Hané

Prvních patnáct dvacet minut jsme hráli velice ustrašeně a rychlý gól Španělům hodně pomohl. Do druhého poločasu jsme to chtěli zvednout a myslím, že se to povedlo. Snížili jsme a měli jsme tam ještě pár slušných příležitostí,“ mínil kouč Karel Trnečka

Olomoucký kraj se ještě nevzdával, v 57. minutě zafungovala spolupráce hráčů z Jeseníku. Lukáš Woitek dobře vybojoval míč a předložil jej do tutovky Petrovi Navrátilovi.

Castilla y León – Olomoucký kraj 4:1 (2:0)

Branky: 3. a 45. García Puente, 64. Rodriguez Ramos, 90. Jorge Vegas – 58. P. Navrátil. ŽK: Jorge Vegas – Samek, Škoda, Banasik.

Castilla y León: Ackermann Fabre – Pérez Minguez, Perona Funes, Jorge Vegas, Coque Pérez – Martínez García (56. Cabral De Barros), Del Álamo Cruces (72. Sánchez Caballero), Rodriguez Ramos, Alonso López – García Puente (78. Rodríguez Álvarez), Mato. Trenér: Mario Sánchez García.

Olomoucký kraj: Toman – Kopp, Samek, Bubeník, Zimčík – Škoda, Schlehr – Kaďorek (61. Bříza), Šinogl (34. Banasik), Woitek – P. Navrátil (74. Ferenc). Trenér: Karel Trnečka.

V pondělí pokračuje turnaj pro Čechy zápasem s Ruskem.

Losovací aktiv krajských soutěží pro SR 2017-2018
15. červen 2017

Losovací aktiv Olomouckého krajského fotbalového svazu se koná v úterý 27.června 2017, v 17,00 hod  v sále BEA centrum Olomouc (v přízemí), třída Kosmonautů 1288/1 (výšková prosklená budova vedle Moravské vysoké školy, směr hlavní vlakové nádraží)

Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže,dle SŘ § 17

V případě své neúčasti se vystavují pořádkové pokutě za neplnění si svých povinnosti vůči KFS.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží  a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno na Úřední desce webových stránek KFS   www.kfsol.cz

Pavel Peřina                                                                                   Ing. Josef Kalina

sekretář O KFS                                                                                     předseda STK