TOPlist

Aktuality

TMK Olomouckého KFS pořádá školení trenérů UEFA B Licence
16. srpen 2020

Termín školení: 08. 01. –  13. 03. 2021

Místo školení: Olomoucký KFS, Na Střelnici 39, 779 00 Olomouc

Délka studia: 120 vyučovacích hodin (teorie + praxe)

Cena kurzu je 3.500,- Kč (platba proběhne na místě proti dokladu).

Přihláška ke školení: /registrace-kurzu/

Uchazeči o studium musí na základě řádu licenčního studia předložit :

• Leader certifikát /leadercertifikat.fotbal.cz/

Informace k teoretické a praktické části školení:

• poznámkový blok a psací potřeby

• sportovní oblečení pro praxi (kopačky, halovou obuv se světlou podrážkou, míč)

Podrobné informace v pozvánce :

Fotbal tě potřebuje! Staň se rozhodčím
14. srpen 2020

V České republice aktuálně funguje 4020 fotbalových rozhodčích na všech úrovních, od první ligy až po poslední třídy v okresech. Ideální stav je šest až sedm tisíc. Proto se Fotbalová asociace České republiky rozhodla odstartovat kampaň Chci pískat!, jejímž cílem je oslovit sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají fotbal v srdci a chtějí mu pomoci v nové roli.

Proč se stát rozhodčím?

Stát se rozhodčím znamená jedinečnou příležitost, jak být do fotbalu vtažený jako jeho důležitá součást a naplno jej prožívat. Může to být i velká šance pro ty fotbalisty, kteří se chystají ukončit svou hráčskou kariéru. Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku (okolo 20 let). Cesta na vrchol není lehká, ale ti nejšikovnější ze všech mohou každý rok pokročit o soutěž výše a v horizontu několika let být v domácím prostředí vzorem pro další začínající sudí.

Jaké jsou požadavky na rozhodčí?

Pokud máte rádi fotbal, jste dobře fyzicky připraveni a psychicky odolní, dokážete se samostatně rozhodovat a už vám bylo 15 let, tak se můžete zúčastnit náboru na fotbalové rozhodčí. Fotbalová asociace České republiky hledá muže i ženy.

  • Požadavky na rozhodčího jsou uvedeny v Řádu rozhodčích a delegátů FAČR ZDE.
  • Na následujícím linku je registrační formulář: www.chcipiskat.cz
  • Veškeré informace o náborové kampani najdete zde: www.chcipiskat.cz

Zájemci o pozici rozhodčího se pro další informace mohou obrátit na nebližšího předsedu komise rozhodčích v patřičném okrese našeho kraje .Kontakty na předsedy KR OFS jsou uvedeny na webu KFS  http://www.kfsol.cz/  v gesci patřičného okresu , nebo  na pana Miroslava Tulingera – tulinger@fotbal.cz.

FAČR - Mimořádná finanční podpora do klubů!!
11. srpen 2020

Výkonný výbor FAČR schválil pro kluby mimořádnou finanční podporu. O tuto podporu je potřeba požádat v IS FAČR co nejdříve.

Výpočet finanční podpory:  

zvláštní finanční podporu pro členské kluby, které mají k 31. březnu 2020 více než 6 členů mladších 18 let. Jde celkem o částku 20 000 000 Kč, která bude rozdělena do 2 410 členských klubů.

Celková částka mimořádné finanční podpory 20 000 000 / počet členů do 18 let v klubech = 147 Kč na člena do 18 let

Tuto finanční podporu budou administrovat Okresní fotbalové svazy přes informační systém FAČR (administrace probíhá stejně jako v roce 2017, tj. schvalování žádostí, kontrola vyúčtování a její následné schvalování).

Návod pro kluby zasílám zde  dotace

 Termín pro odevzdání a schválení žádostí o finanční podporu je nejpozději do 30.9.2020.
Desatero pravidel proti šíření nemoci - COVID- 19
5. srpen 2020

Na základě nových pravidel schválených VV FAČR DNE 5.8.2020 sekretariát asociace vydává pro zjednodušení následující "desatero pravidel" proti šíření COVID -19

Losovací aktiv Ol KFS
3. červenec 2020

Losovací aktiv KFS se bude konat elektronicky (per rollam). Rozhodný den losovacího aktivu KFS je 15.7.2020 ve 12,00 hod. .Zpětvzetí přihlášky družstva do soutěže jsou členské kluby oprávněny podat nejpozději čtyři dny před konáním losovacího aktivu to je v našem případě do 11.7.2020.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží  a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno před konáním losovacího aktivu na Úřední desce webových stránek KFS www.kfsol.cz.

 

Ing. Josef Kalina 

předseda STK           

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN