Aktuality

Turnaj okresních výběrů „U11“ a „U12“ v rámci Olomouckého KFS o „Pohár předsedy Olomouckého krajského fotbalového svazu“.
9. listopad 2018

Turnaj se uskuteční v Olomouci.

Hala UP (U Sportovní haly 2) v pátek 16.11. 2018 od 8,00 hod.

Startují:  kategorie „U11“ – hráči narození 1. 1. 2008 a mladší.

              kategorie „U12“ – hráči narození 1. 1. 2007 a mladší.

 

      Lukáš Staroba   

GTM  Olomouckého KFS

Podpora celoroční sportovní činnosti klubů sídlících v Olomouckém kraji
31. říjen 2018

Podpora celoroční sportovní činnosti klubů sídlících v Olomouckém kraji

(příjem žádostí 22.10.2018 - 9.11.2018)

Z dotačního Titulu 1 Podpora celoroční sportovní činnosti je možné žádat o finanční podporu zejména na celoroční sportovní činnost oddílů nebo klubů sídlících v Olomouckém kraji. Dotace je zaměřena zejména do oblasti zabezpečení účasti členů klubu (oddílu) na sportovních akcích (doprava, cestovné, stravné, ubytování), údržby a provozu sportovního areálu, nákupu sportovního materiálu a zabezpečení sportovních, výcvikových a náborových akcí a zajištění služeb souvisejících se sportovní činností členů klubu.

Žádost o dotaci bude v portálu Komunikace pro občany přístupná v termínu přijímání žádostí.

Pravidla dotačního titulu a příjem žádosti níže:

podpora-celorocni-sportovni-cinnosti-prijem-zadostí

 

V září proběhlo 64 náborových akcí s podporou FAČR
5. říjen 2018

Září bylo tradičně měsícem, kdy se fotbalové kluby snažily nalákat nové malé fotbalisty a fotbalistky na zelené trávníky. Fotbalová asociace České republiky v rámci svého projektu Měsíc náborů podpořila 64 akcí, na kterých se opět objevily tisíce nadšených dětí ze základních a mateřských škol.

V Olomouckém kraji se náborové akce konaly na čtyřech místech – v Uničově, Postřelmově, Čechovicích a Všechovicích.Výsledkem bylo spoustu rozzářených dětských očí a otevřených srdcí, které milují pohyb a sport.

Akce v rámci Měsíce náborů každoročně ve spolupráci s fotbalovými kluby organizuje úsek Grassroots fotbalu FAČR, za které akce zhodnotil člen tohoto úseku Michal Blažej.

"Naši krajští Grassroots trenéři FAČR, ale samozřejmě především kluby opět odvedly skvělou práci, protože na akcích Měsíc náborů byly opět k vidění tisíce dětí, na kterých byla vidět obrovská radost ze sportu a pohybu. Teď už je jen strašně důležitý ten druhý krok, tu spoustu dětí u sportu udržet a pracovat s nimi tak, aby sport milovaly a místo všech možných lákadel dnešní doby se chtěly vracet na hřiště za svými kamarády. To je největší úkol nás všech funkcionářů, trenérů a rodičů, kteří se okolo sportující mládeže pohybujeme."

 

Více informací naleznete na webu projektu MŮJ PRVNÍ GÓL

Výzva k podávání žádostí o neinvestiční dotace na podporu sportovních klubů
5. říjen 2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo Výzvu k podávání žádostí o neinvestiční dotace na podporu sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot.

Od 8. října bude spuštěn IS-SPORT (https://is-sport.msmt.cz/) pro podávání žádostí, nejzazším termínem pro podání žádosti ve Výzvě MŮJ KLUB 2019 je 31. října 2018.

Podrobnosti včetně základních podmínek Výzvy najdete níže v přiloženém dokumentu.

Mimořádná finanční podpora z vlastních zdrojů FAČR
4. říjen 2018

Dle rozhodnutí VH FAČR v roce 2017 měla být vyplacena podpora členským klubům na základě počtu členů a hráčů, jež uhradili členské příspěvky pro 2018 v řádném termínu. Dle platné metodiky MŠMT pro rok 2018 není možno dotační prostředky MŠMT poskytnout členským subjektům tj. sdruženým a pobočným spolkům.

V roce 2018 je proto přímá finanční podpora FAČR poskytována členským klubům formou úhrady nákladů za rozhodčí a delegáty s výjimkou klubů profesionálních soutěží.

Protože by u některých klubů došlo změnou systému podpory k jejímu snížení oproti původně schválenému modelu, bylo FAČR rozhodnuto o poskytnutí mimořádné finanční podpory těmto klubům.

Výše finanční podpory pro příslušný klub byla stanovena jako rozdíl mezi podporou vypočtenou dle rozhodnutí VH FAČR 2017 a nákladů na rozhodčí a delegáty příslušného klubu za rok 2017 s přihlédnutím k reálnému vývoji nákladů v roce 2018.

Věříme, že tento krok FAČR přispěje k vylepšení finanční situace spolků, které se zejména starají o rozvoj mládežnického fotbalu.

Finanční podpora bude klubům odeslána z transparentního účtu FAČR v Komerční bance do 15.10.2018. Tuto mimořádnou finanční podporu nebude nutné vyúčtovat FAČR.

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN