TOPlist

Aktuality

Finálé Krajského poháru FAČR
8. červen 2017

Dne 7.6.2016 proběhlo finálové utkání Krajského poháru FAČR mezi kluby  SK ŘetězárnaSokol Ústí , které se hrálo ve sportovním areálu SK Paseka  s důstojnou diváckou kulisou.Patří poděkování funkcionářům a dobrovolným pracovníkům klubu za připravenost areálu a s tím spojené služby po celou dobu finále.

Po vyrovnaném prvním poločasu se  nakonec radovalo z vítězství družstvo  Sokola Ústí ,které zároveň vyhrálo Krajský přebor a  postupuje do divizních soutěží ŘKFM. Bude nasazeno přímo do předkola poháru FAČR.

Výsledek utkání :  3 : 7 (2 :3)

Střelci branek :

9´ Karel Bajza 1:0, 15´ David Marcinov 2:0, 18´ Patrik Sencovici (PK) 2:1, 32´ Radim Pokorný 2:2, 39´ Petr Černotský 2:3, 57´ Radim Pokorný 2:4, 71´ Petr Holoubek 2:5, 77´ Lubomír Maléř 2:6, 89´ David Marcinov 3:6, 90´ Petr Holoubek 3:7.  

Sestava SK Řetězárna Česká Ves: Jakub Till - Zdeněk Karel, Roman Michálek (67´ Tomáš Kováč), Vít Král, Adam Obšil - Richard Zrník (81´ Kamil Pessel), Michal Žák, David Marcinov, Daniel Schneider (30´ Filip Vlachodopulos) - Filip Jati, Karel Bajza (77´ Jakub Litvík). Trenér: Ivan Kratochvíl.

 

Sestava vítězného družstva Sokol Ústí: David Urbášek - David Bezděk, Pavel Sencovici (K),(58´ Jan Pančochář), Martin Zagol, Patrik Sencovici (63´ Patrik Sencovici) - Petr Černotský (77´ Lukáš Kádě), Michal Škařupa (56´ Václav Smolka), Petr Holoubek, Lubomír Maléř - Tomáš Orava, Radim Pokorný (82´ Daniel Šerý).Vedoucí družstva : Velocha Josef,trenér družstva : Žingor Radim,asistent 1 : Hroch Roman,lékař : Merta Tomáš,masér :  Smolka Jiří

 Utkání řídila trojice rozhodčích:

HR:Kreif Miroslav

AR1:Dorušák Jiří

AR2:Gábor Milan

Kompletní fotogalerie

Nařízené utkání 26.kolo
5. červen 2017

Z důvodů regulérnosti soutěží ,kde jde o posupy a sestupny nařídila STK jednotné začátky v těchto utkáních :

I.B tř. sk. B : Kožušany – Protivanov,  SO 10.6.2017, 17,00 hod

                          

Peřina Pavel,sekretář KFS

Workshop 5.6.2017 - "Udržujte sportovce na špičkové výkonnosti"
3. červen 2017
Finálový turnaj FAČR výběrů KFS kategorie "U14" pro soutěžní ročník 2016/2017
26. květen 2017

V nejbližších dnech  uspořádá Olomoucký KFS ve spolupráci s KM Olomouckého KFS  finálový turnaj  FAČR výběrů KFS kategorie "U14".Závěrečný turnaj se bude konat  

Na Stadionu TJ Sokol Velké Losiny  ve dnech 29.-31.5.2017

Startují hráči výběrů Olomouckého, Ústeckého , Moravskoslezského KFS a Pražského  FS narození 1.1.2003 a mladší (ročník U14).

Časový rozpis turnaje ročníku U14

 

Úterý 30..května2017

  9.30hodin              Olomoucký KFS –Moravskoslezský KFS

11.30hodin               Ústecký KFS– FS Praha

16.30hodin               FSPraha –Moravskoslezský KFS

17.45hodin               Olomoucký KFS – Ústecký KFS

Středa31.května2017

9.15hodin                 Ústecký KFS – Moravskoslezský KFS

10.45hodin               Olomoucký KFS–FS Praha

12:00hod.–slavnostní vyhlášení turnaje

Přijeďte povzbudit výběr Olomouckého KFS

 

 

Fotbaloví veteráni z Plumlova pojedou na republikové finále do Lázní Bohdaneč
22. květen 2017

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

V pátek se uskutečnil 2.ročník  turnaje fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ chválil aktéry Stanislav Kaláb, předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu. Smutek pak ovládl duše reprezentantů olomouckého OFS, kteří neobhájili prvenství z 1.ročníku.Doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem Prostějovska.

V pátečním slunečném odpoledni, se do sportovního areálu FC Kostelec na Hané sjely výběry čtyř okresů - OFS Jeseník, OFS Šumperk, OFS Olomouc a OFS Prostějov. Chyběli jen reprezentanti Přerovska. „ Mrzí mně to, že se nenašel na přerovsku nikdo, kdo by si organizaci této zajímavé akce vzal na starost. Je to škoda především pro fotbalisty tohoto okresu kde zcela jistě je z čeho vybírat,“ komentoval Kaláb.

Turnaj se rozjel s mírným zpožděním. V prvním duelu se tak střetlo Jesenicko s Hněvotínem, jenž hájil barvy Olomoucka. „V Hněvotíně mají velmi dobře fungující starou gardu, tak dostali šanci reprezentovat Olomoucko,“ vysvětloval Kaláb. Utkání skončilo výhrou Hněvotína - 4:0.

Druhé utkání začalo současně a svou sílu v něm ukázali Prostějovští. Manažer František Kocourek složil opravdu výtečnou sestavu a pod hlavičkou TJ Sokol Plumlov si připsal  výhru dne - 8:4 nad ambiciózním týmem Chřestýši Šumperk,tým reprezentující Šumpersko..

Po vstupních zápasech tak bylo jasné, že druhé kolo prakticky rozhodne o vítězi. Stanuli proti sobě totiž týmy Hněvotína a Plumlova. Duel se vyvíjel od začátku příznivěji pro Plumlovské, kteří  z brejku šli do vedení. Ve druhé půli tlak Plumlovských ještě zesílil, ale jeho plejeři trefovali buď tyče, nebo skvělého gólmana soupeře. Další dotažený brejk znamenal navýšení dvou branek a na konečný stav 3:1 upravil Voráč Pavel. „Dobře se na to dívalo, opravdu krásný zápas. Olomoučtí bojovali, ale fotbalová kvalita byla na straně Plumlova. Za předvedenou hru našim klukům moc děkuji,“ hodnotil přihlížející Milan Elfmark, předseda OFS Prostějov. .

Závěrečné mače se už nesly spíše v přátelském duchu. V euforii hrající Plumlov přejel Jesenicko čtyřbrankovým rozdílem a zklamaný Hněvotín porazil Šumperk  6:2 a upevnil si druhou pozici.

„V první řadě musím klukům poděkovat. Sešli se opravdu v kvalitním složení a fotbal z jejich strany byl velmi dobrý. Reprezentovali výtečně,“ chválil své zástupce Milan Elfmark a dodal: „Myslím, že by soutěž veteránů mohla probíhat i na okrese. 

Vítězem se tak bez porážky stali borci TJ Sokol Plumlov - OFS Prostějov. Odměnou jim byl vedle poháru hlavně postup na republikové finále. „Myslím, že se ve finále  neztratí. Dnešní turnaj ukázal, že máme v kraji hodně kvalitní veterány,“ hodnotil na závěr Stanislav Kaláb a dodal: „Fotbalová i společenská kvalita turnaje byla velmi dobrá. Všechny týmy byly vyrovnané. Na ty roky, které kluci mají (nad 40 let), se předvedli opravdu ve výtečném světle. Potvrdilo se, že smysl celá akce má a také bylo vidět, že se fotbalisté z celého kraje z velké části znají a rádi vidí.“ 

Předání poháru vítězi a účastnických diplomů společně s individuálními cenami za nejlepšího brankáře,hráče ,sympaťáka  a střelce turnaje ,kterým se stal Voráč Pavel se sedmi brankami  s následným dobrým občerstvení v areálu FC Kostelec na Hané úspěšnou akci fotbalových veteránů ukončilo.

Olomoucký krajský fotbalový svaz touto cestou děkuje  vedení klubu FC Kostelec na Hané za zajištění kvalitního zázemí a bohatého občerstvení pro všechny aktéry finálového turnaje.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Hněvotín – FC Jesenicko 4:0 (3:0),Chřestýši Šumperk - TJ Sokol Plumlov 4:8 (1:3) Chřestýši Šumperk – FC Jesenicko 4:1 (2:0) FC Hněvotín - TJ Sokol Plumlov 1:3(1:2), FC Jesenicko – TJ Sokol Plumlov 0:4(0:2), FC Hněvotín - Chřestýši Šumperk 6:2(3:1).

Pořadí:

1. TJ Sokol Plumlov         3      3        0        0        15:5     9

2. FC Hněvotín                   3       2       0      0          11:5      6

3. Chřestýši Šumperk       3     1       0        0           10:15   3

4. FC Jesenicko                 3       0       0        3         1:12     0

Kompletní fotogalerie

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN