TOPlist

Aktuality

Informace pro trenéry mládeže
3. červenec 2018

Vážení trenéři,

Níže uvádíme odkaz na videa s cviky zaměřenými na prevenci zranění dolních končetin u mladých hráčů a hráček. Videa byla vytvořena v rámci mezinárodního projektu (UK, Španělsko a ČR) „Redukce zranění ve sportu mládeže: vzdělávací program prevence zranění pro grassroots trenéry mládeže”,na kterém se za ČR podíleli odborníci z FTK UP Olomouc. Videa najdete na stránkách projektu (hlavní stránka → VIDEOS pod úvodním obrázkem → CZECH VERZE), kde je rovněž umístěna powerpointová prezentace s cviky a doplňujícími informacemi k jejich provedení. Představeny jsou vždy tři varianty cviků podle obtížnosti. Cviky můžete využívat v tréninku nezávisle na sobě a zařazovat je nejen do rozcvičení.

www.theriskproject.eu

Mezinárodní mládežnický turnaj s účastí týmů partnerských regionů Olomouckého kraje
12. červen 2018

Olomoucký kraj ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem pořádá ve dnech

14-17.6.2018 mezinárodní turnaj mladšího dorostu U16,U17 s mezinárodní účasti partnerských regionů z Polska,Srbska USA a Číny.Všechna utkání se budou hrát na stadionu SK Sigma Olomouv v Řepčíně.

Podrobný rozpis utkání v příloze :

FC Hněvotín přivezl bronz z finále veteránského fotbalu hráčů nad 40 let
11. červen 2018

Zástupce Olomouckého KFS pod hlavičkou FC Hněvotín uspěl na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou určeném pro fotbalisty nad 40 let.

Abychom byli konkurenceschopní jsem pozval i hráče, kteří nepůsobili ve Hněvotíně. Mezi hosty byl i Marek Heinz, největší hvězda našeho týmu. Myslím, že si ta parta sedla a hráli jsme dobře,“ popisoval Dušan Romanovský, brankář a manažer výběru FC Hněvotín.

Týmy zápolily ve dvacetiminutových zápasech na polovině fotbalového hřiště na šířku ve složení 6+1.
První úkol, postoupit z tříčlenné skupiny, Hanáci zvládli díky dvěma remízám s Českými Budějovicemi a Teplicemi.Hněvotín postoupil ze druhého místa skupiny a ve čtvrtfinále tak narazil na silného soupeře – loňské šampiony TJ Sokol Plumlov, kteří se na turnaj kvalifikoval bez boje a nakonec skončili sedmí. „Byl to bratrovražedný souboj. Utkání skončilo 2:2, my jsme dostali gól v poslední sekundě. Vyhráli jsme ale na penalty 4:3,“ oddechl si Romanovský, trávníkář Sigmy.

Semifinále si hněvotínský zástupce těsně neporadil s Karlovými Vary a čekal jej tedy souboj o bronz. V něm Hněvotín narazil na domácí Světlou nad Sázavou a zvítězil 1:0 gólem Ivo Lošťáka v poslední minutě.

“Takže jsme byli šťastní. Úroveň tohoto turnaje, který se hraje pod hlavičkou FAČR, se totiž každým rokem zvedá,“ upozornil Romanovský. Hvězdami se to na krásně připraveném trávníku ve Světlé nad Sázavou jenom hemžilo: za Teplice hráli Verbíř, Fousek nebo Divecký, v hradeckém týmu zářil Šmarda, za Lázně Bohdaneč nastoupil Vladyka, vyhlášený jako nejlepší hráč turnaje, za Havlíčkův Brod bratři Marešové – reprezentanti ve futsalu.

„Byla tam celá řada bývalých skvělých hráčů. Bronzové medaile byly velkým úspěchem pro celý náš kraj,“ uzavřel Dušan Romanovský.

Sestava FC Hněvotín: Marek Heinz, Michal Barčík, Tomáš Jelínek, Jiří Henkl, Mojmír Doležal, Pavel Kryl, Zbyněk Novák, Petr Poledna, Jiří Šulc, Dušan Romanovský, Ivo Lošťák, Marek Duda, Petr Novák.Výsledky výběru FC Hněvotín na turnaji:
Základní skupina:
FC Hněvotín – České Budějovice 2:2
FC Hněvotín – Teplice 2:2
Čtvrtfinále:
FC Hněvotín – TJ Sokol Plumlov 2:2, pen.: 4:3
Semifinále:
FC Hněvotín – Karlovy Vary 3:4
O třetí místo:
FC Hněvotín – Světlá nad Sázavou 1:0

Finálé Krajského poháru FAČR
11. červen 2018

Dne 8.6.2018 proběhlo finálové utkání Krajského poháru FAČR mezi kluby  

1.FC Olešnice u Bouzova  -  Sokol Konice  , které se hrálo ve sportovním areálu  SK Červenka  s důstojnou diváckou kulisou.Patří poděkování funkcionářům a dobrovolným pracovníkům klubu za připravenost areálu a s tím spojené služby po celou dobu finále.

Po vyrovnaném prvním poločasu se  nakonec  radovalo z vítězství družstvo 

 1.FC Olešnice u Bouzova  ,které postupuje  do předkola poháru FAČR. – MOL CUPU

Výsledek utkání :  1 : 0 (0 :0)

Střelec branky :

Kováč Martin – 57 min.

Sestava Sokol Konice: Vévoda Jaroslav, Blaha  Ladislav  (67 Kořenek Martin), Rus Jaromír ,Ošťádal Michal, Bílý Ladislav,Paš Martin (80 Cetkovský Vojtěch), Kořenovský Jakub (K) (56 Bross Petr) , Širůček Adam, Drešr Filip,Kamenný Roman,Tichý Petr, Křesala Jakub,Ryp Tomáš,Zapletal Michal Vedoucí družstva : Nehanský Vojtěch , trenér družstva : Ullman Petr,asistent 1 : Tichý Petr, asistent 2 : Fajstl Miroslav ,masér :  Jurík Michal 

Sestava vítězného družstva 1.FC Olešnice u Bouzova  : Snášel  Michal ,Zapletal Radek (K),Komárek Martin,Sasák Filip,Havlíček Jakub, Kapl Antonín, Novák Martin , Kolomazník Patrik, Kováč Martin, (84 Gallo Ladislav), Semian Aleš(80 Zapletal Dominik), Puchr Roman , Skopal Dušan, Kamler Tomáš , Kapl Rostislav Vedoucí družstva : Charvát Bohuslav ,hrající trenér družstva : Gallo Ladislav,asistent 1 : Bárta Pavel, asistent 2 : Prucek Jan , trenér brankařů :  Kusý Stanislav ,masér :  Kamler Jan

 

 Utkání řídila trojice rozhodčích:

HR: Konečný Miroslav

AR1:Januš Václav

AR2:Šafařík  Petr

Komentář trenéra  vítězného družstva:

Utkání , které se hrálo dnes v Července  se nesmazatelně zapsalo na vrchol pyramidy postavené  ze všech úspěchů Olešnické kopané.Cesta pohárem byla dlouhá , ale myslím ,že úspěchu jsme šli naproti. Někdy to bylo na úkor mistrovských zápasů, protože  máme,  řekněme ,, hodně zkušený“  mančaft. Vinou zranění nebo  přepnutí v koncentraci (po vyřazení krajských týmů) nebylo snadné odehrát důležité mistráky.

O samotném utkání  bych řekl tolik,   potkali se dva  kvalitní týmy a pro mě  skončili oba jako vítězové,  ano, mi postupujeme, Koničtí  ne, ale proto , jak se prezentovali jejich hráči , realizační tým a diváci  mám jen slova úcty a respektu. Moji hráči poctivou defenzivou, dodržením věcí , které jsme si řekli  před utkáníma  týmovým duchem , dovedli utkání k zaslouženému vítězství.Věděli jsme , že soupeř bude pohyblivější( což se potvrdilo) a tak  jsme se seskupily ,  a donutily  soupeře  k dlouhým křižným míčům.Až na ojedinělé  vyjímky,  jsme to pokryli. Protože nám chybělo pár důležitých hráčů , upustili jsme od kombinace z hloubky našeho pole a posílali míče na špici našeho rozestavení. Z toho vzniklo několik naších příležitostí , z kterých vyplynul PK  a vítězný gól. Penaltu  Martin Novák  ještě neproměnil,  ale za to branka Martina Kováče byla   nádherná… Neproměněná penalta  s námi absolutně nic neudělala ,  hráči si věřili a šli  za vítězstvím. Hru jsme měli až na posledních 5‘-10‘ plně  pod kontrolou, tam nám zatrnulo hlavně při soupeřově střele , která jen o pár centimetrů minula pravou šibenici naší branky, ustáli jsme to, což  hlavně , pro kluky jako Radek Zapletal , nebo Aleš Semian.(46) (mimochodem borec, který má nejvíc tréninkových jednotek) je to  krásný dárek  na sklonku jejich kariéry, tím nechci říct ,že končí .Mladí by si  měli vzít  příklad  z jejich  zapálení  pro fotbal. Olešnice nyní zažívá moc hezké a příjemné fotbalové časy .

Teď nás čeká předkolo Mol Cupu, což bude opět svátek  fotbalu, ano to už bude nad  rámec našich fotbalových možností , ale určitě odejdeme ze vztyčenou hlavou .

Takže , velké dík  všem, co jakýmkoliv způsobem dělají nebo  pomáhají s fotbalem na Olešnici,  a hlavně užívejme si to.

Fotbaloví veteráni z Hněvotína pojedou na republikové finále do Světlé nad Sázavou
21. květen 2018

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

V pátek 18.5.2018 se uskutečnil 3.ročník  turnaje fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ Smutek pak ovládl duše reprezentantů  OFS Šumperk, kteří chtěli využít domácího prostředí k celkovému prvenství .Doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem  FC Hněvotín.

V pátečním slunečném odpoledni, se do sportovního areálu TJ Sokol Štíty sjely výběry čtyř okresů - OFS Jeseník, OFS Šumperk, OFS Olomouc a OFS Přerov. Chyběli jen reprezentanti Prostějovska,kteří mají v republikovém finále jakož to loňský vítěz automatickou účast.

Turnaj se rozjel s mírným zpožděním. V prvním duelu se tak střetlo Jesenicko s Hněvotínem, jenž hájil barvy Olomoucka. Utkání skončilo výhrou Hněvotína - 4:3.

Druhé utkání začalo současně a svou sílu v něm ukázali Šumperští,které reprezentoval tým  “Šumperský kolotoč“  připsal si  výhru 5:2 nad novým účastníkem veteránského turnaje , týmem  FC Přerovsko .

Po vstupních zápasech tak bylo jasné, že třetí kolo prakticky rozhodne o vítězi. Stanuli proti sobě totiž týmy Hněvotína a Šumperska. Duel se vyvíjel od začátku příznivěji pro Hněvotín, kteří  z brejku šli do vedení. Ve druhé půli tlak Hněvotínských ještě zesílil, ale jeho plejeři trefovali buď tyče, nebo skvělého gólmana soupeře. Další dotažené brejky  znamenaly navýšení o další dvě branky  a na konečný stav 4:0 upravil  Lošťák Ivo.

Současně se hrálo utkání Jesenicka a Přerovska ,kde po taktickém výkonu zvítězil výběr Jesenicka  4:3 a tím si zajistil  třetí místo v turnaji..

Vítězem se tak bez porážky stali borci FC Hněvotín - OFS Olomouc. Odměnou jim byl vedle poháru hlavně postup na republikové finále, kde budou společně s týmem  TJ Sokol  Plumlov (loňským vítězem  republikového finále) reprezentovat Olomoucký  krajský fotbalový svaz.

Fotbalová i společenská kvalita turnaje byla velmi dobrá. Všechny týmy byly vyrovnané. Na ty roky, které kluci mají (nad 40 let), se předvedli opravdu ve výtečném světle. Potvrdilo se, že smysl celá akce má a také bylo vidět, že se fotbalisté z celého kraje z velké části znají a rádi vidí.“ 

Předání poháru vítězi a účastnických diplomů společně s individuálními cenami za nejlepšího brankáře,hráče   a střelce turnaje ,kterým se stal Šulc Jiří  s pěti  brankami  s následným dobrým občerstvení v areálu TJ Sokol Štíty  úspěšnou akci fotbalových veteránů ukončilo.

Olomoucký krajský fotbalový svaz touto cestou děkuje  vedení klubu TJ Sokol Štíty  za zajištění kvalitního zázemí a bohatého občerstvení pro všechny aktéry finálového turnaje.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Hněvotín – FC Jesenicko 4:3 ,Šumperský kolotoč – FC Přerovsko 5:2  Šumperský kolotoč – FC Jesenicko 3:1,FC Hněvotín – FC Přerov 5:1, FC Jesenicko – FC Přerovsko 4:3, FC Hněvotín - Šumperský kolotoč  4:0.

Výsledková tabulka

 

Veteráni

2018

FC Přerovsko

FC Jesenicko

Šumperký

kolotoč

FC Hněvotín

Body

Skóre

Pořadí

 

FC Přerovsko

Veteráni

2018

3:4

2:5

1:5

0

6:14

4

 

FC Jesenicko

4:3

Veteráni

2018

1:3

3:4

3

8:10

3

 

Šumperký       kolotoč

5:2

3:1

Veteráni

2018

0.4

2

8:7

2

 

FC Hněvotín

5:1

4:3

4:0

Veteráni

2018

1

13:4

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní fotogalerie :

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN