Aktuality

Finálé Krajského poháru FAČR
11. červen 2018

Dne 8.6.2018 proběhlo finálové utkání Krajského poháru FAČR mezi kluby  

1.FC Olešnice u Bouzova  -  Sokol Konice  , které se hrálo ve sportovním areálu  SK Červenka  s důstojnou diváckou kulisou.Patří poděkování funkcionářům a dobrovolným pracovníkům klubu za připravenost areálu a s tím spojené služby po celou dobu finále.

Po vyrovnaném prvním poločasu se  nakonec  radovalo z vítězství družstvo 

 1.FC Olešnice u Bouzova  ,které postupuje  do předkola poháru FAČR. – MOL CUPU

Výsledek utkání :  1 : 0 (0 :0)

Střelec branky :

Kováč Martin – 57 min.

Sestava Sokol Konice: Vévoda Jaroslav, Blaha  Ladislav  (67 Kořenek Martin), Rus Jaromír ,Ošťádal Michal, Bílý Ladislav,Paš Martin (80 Cetkovský Vojtěch), Kořenovský Jakub (K) (56 Bross Petr) , Širůček Adam, Drešr Filip,Kamenný Roman,Tichý Petr, Křesala Jakub,Ryp Tomáš,Zapletal Michal Vedoucí družstva : Nehanský Vojtěch , trenér družstva : Ullman Petr,asistent 1 : Tichý Petr, asistent 2 : Fajstl Miroslav ,masér :  Jurík Michal 

Sestava vítězného družstva 1.FC Olešnice u Bouzova  : Snášel  Michal ,Zapletal Radek (K),Komárek Martin,Sasák Filip,Havlíček Jakub, Kapl Antonín, Novák Martin , Kolomazník Patrik, Kováč Martin, (84 Gallo Ladislav), Semian Aleš(80 Zapletal Dominik), Puchr Roman , Skopal Dušan, Kamler Tomáš , Kapl Rostislav Vedoucí družstva : Charvát Bohuslav ,hrající trenér družstva : Gallo Ladislav,asistent 1 : Bárta Pavel, asistent 2 : Prucek Jan , trenér brankařů :  Kusý Stanislav ,masér :  Kamler Jan

 

 Utkání řídila trojice rozhodčích:

HR: Konečný Miroslav

AR1:Januš Václav

AR2:Šafařík  Petr

Komentář trenéra  vítězného družstva:

Utkání , které se hrálo dnes v Července  se nesmazatelně zapsalo na vrchol pyramidy postavené  ze všech úspěchů Olešnické kopané.Cesta pohárem byla dlouhá , ale myslím ,že úspěchu jsme šli naproti. Někdy to bylo na úkor mistrovských zápasů, protože  máme,  řekněme ,, hodně zkušený“  mančaft. Vinou zranění nebo  přepnutí v koncentraci (po vyřazení krajských týmů) nebylo snadné odehrát důležité mistráky.

O samotném utkání  bych řekl tolik,   potkali se dva  kvalitní týmy a pro mě  skončili oba jako vítězové,  ano, mi postupujeme, Koničtí  ne, ale proto , jak se prezentovali jejich hráči , realizační tým a diváci  mám jen slova úcty a respektu. Moji hráči poctivou defenzivou, dodržením věcí , které jsme si řekli  před utkáníma  týmovým duchem , dovedli utkání k zaslouženému vítězství.Věděli jsme , že soupeř bude pohyblivější( což se potvrdilo) a tak  jsme se seskupily ,  a donutily  soupeře  k dlouhým křižným míčům.Až na ojedinělé  vyjímky,  jsme to pokryli. Protože nám chybělo pár důležitých hráčů , upustili jsme od kombinace z hloubky našeho pole a posílali míče na špici našeho rozestavení. Z toho vzniklo několik naších příležitostí , z kterých vyplynul PK  a vítězný gól. Penaltu  Martin Novák  ještě neproměnil,  ale za to branka Martina Kováče byla   nádherná… Neproměněná penalta  s námi absolutně nic neudělala ,  hráči si věřili a šli  za vítězstvím. Hru jsme měli až na posledních 5‘-10‘ plně  pod kontrolou, tam nám zatrnulo hlavně při soupeřově střele , která jen o pár centimetrů minula pravou šibenici naší branky, ustáli jsme to, což  hlavně , pro kluky jako Radek Zapletal , nebo Aleš Semian.(46) (mimochodem borec, který má nejvíc tréninkových jednotek) je to  krásný dárek  na sklonku jejich kariéry, tím nechci říct ,že končí .Mladí by si  měli vzít  příklad  z jejich  zapálení  pro fotbal. Olešnice nyní zažívá moc hezké a příjemné fotbalové časy .

Teď nás čeká předkolo Mol Cupu, což bude opět svátek  fotbalu, ano to už bude nad  rámec našich fotbalových možností , ale určitě odejdeme ze vztyčenou hlavou .

Takže , velké dík  všem, co jakýmkoliv způsobem dělají nebo  pomáhají s fotbalem na Olešnici,  a hlavně užívejme si to.

Fotbaloví veteráni z Hněvotína pojedou na republikové finále do Světlé nad Sázavou
21. květen 2018

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

V pátek 18.5.2018 se uskutečnil 3.ročník  turnaje fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ Smutek pak ovládl duše reprezentantů  OFS Šumperk, kteří chtěli využít domácího prostředí k celkovému prvenství .Doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem  FC Hněvotín.

V pátečním slunečném odpoledni, se do sportovního areálu TJ Sokol Štíty sjely výběry čtyř okresů - OFS Jeseník, OFS Šumperk, OFS Olomouc a OFS Přerov. Chyběli jen reprezentanti Prostějovska,kteří mají v republikovém finále jakož to loňský vítěz automatickou účast.

Turnaj se rozjel s mírným zpožděním. V prvním duelu se tak střetlo Jesenicko s Hněvotínem, jenž hájil barvy Olomoucka. Utkání skončilo výhrou Hněvotína - 4:3.

Druhé utkání začalo současně a svou sílu v něm ukázali Šumperští,které reprezentoval tým  “Šumperský kolotoč“  připsal si  výhru 5:2 nad novým účastníkem veteránského turnaje , týmem  FC Přerovsko .

Po vstupních zápasech tak bylo jasné, že třetí kolo prakticky rozhodne o vítězi. Stanuli proti sobě totiž týmy Hněvotína a Šumperska. Duel se vyvíjel od začátku příznivěji pro Hněvotín, kteří  z brejku šli do vedení. Ve druhé půli tlak Hněvotínských ještě zesílil, ale jeho plejeři trefovali buď tyče, nebo skvělého gólmana soupeře. Další dotažené brejky  znamenaly navýšení o další dvě branky  a na konečný stav 4:0 upravil  Lošťák Ivo.

Současně se hrálo utkání Jesenicka a Přerovska ,kde po taktickém výkonu zvítězil výběr Jesenicka  4:3 a tím si zajistil  třetí místo v turnaji..

Vítězem se tak bez porážky stali borci FC Hněvotín - OFS Olomouc. Odměnou jim byl vedle poháru hlavně postup na republikové finále, kde budou společně s týmem  TJ Sokol  Plumlov (loňským vítězem  republikového finále) reprezentovat Olomoucký  krajský fotbalový svaz.

Fotbalová i společenská kvalita turnaje byla velmi dobrá. Všechny týmy byly vyrovnané. Na ty roky, které kluci mají (nad 40 let), se předvedli opravdu ve výtečném světle. Potvrdilo se, že smysl celá akce má a také bylo vidět, že se fotbalisté z celého kraje z velké části znají a rádi vidí.“ 

Předání poháru vítězi a účastnických diplomů společně s individuálními cenami za nejlepšího brankáře,hráče   a střelce turnaje ,kterým se stal Šulc Jiří  s pěti  brankami  s následným dobrým občerstvení v areálu TJ Sokol Štíty  úspěšnou akci fotbalových veteránů ukončilo.

Olomoucký krajský fotbalový svaz touto cestou děkuje  vedení klubu TJ Sokol Štíty  za zajištění kvalitního zázemí a bohatého občerstvení pro všechny aktéry finálového turnaje.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Hněvotín – FC Jesenicko 4:3 ,Šumperský kolotoč – FC Přerovsko 5:2  Šumperský kolotoč – FC Jesenicko 3:1,FC Hněvotín – FC Přerov 5:1, FC Jesenicko – FC Přerovsko 4:3, FC Hněvotín - Šumperský kolotoč  4:0.

Výsledková tabulka

 

Veteráni

2018

FC Přerovsko

FC Jesenicko

Šumperký

kolotoč

FC Hněvotín

Body

Skóre

Pořadí

 

FC Přerovsko

Veteráni

2018

3:4

2:5

1:5

0

6:14

4

 

FC Jesenicko

4:3

Veteráni

2018

1:3

3:4

3

8:10

3

 

Šumperký       kolotoč

5:2

3:1

Veteráni

2018

0.4

2

8:7

2

 

FC Hněvotín

5:1

4:3

4:0

Veteráni

2018

1

13:4

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní fotogalerie :

Závěrečný turnaj okresních výběrů " U11 " a " U12 " z Olomouckého KFS SR 2017/2018.
4. květen 2018

Každoročně komise mládeže pořádá turnaje pro okresní výběry z Olomouckého KFS a to pro věkovou kategorii „U12“ a „U11“. 

Kategorie „U12“ ve třech turnajích bojuje o celkové konečné vítězství, a vítěz následně postupuje do kvalifikace o postup do republikového finále.

Kategorie „U11“ hraje současně s kategorií „U12“ a jejím cílem je příprava a výběr hráčů do následné kategorie, která v dalším roce bude bojovat o postup do kvalifikačního turnaje.

Můžeme konstatovat, že i v nižších soutěžích hraje řada talentovaných hráčů, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost, rozvinout jejich talent a posunout je do klubů, které hrají i soutěže na úrovni divize, nebo i žákovské ligy.

Celkovým vítězem týmů  kategorie  „U12“ se stal   OFS Olomouc a  postoupil do kvalifikace výběrů OFS pásmo východ , která bude probíhat v Hluku ve dnech 9. a 10. května 2018.

Konečná tabulka kategorie „U12“.

U  12

Přerov

Jeseník

Šumperk

Olomouc

Prostěj.

Body

Skóre

Průběž.

pořadí

Pořadí celkově

Přerov

podzim

1:0

2:2

1:1

0:1

5

4:4

4.

 

Přerov

hala

1:3

3:1

6:1

1:1

7

11:6

2.

4.

Přerov

jaro

1:1

1:3

1:2

0:4

1

3:10

5.

 

Jeseník

0:1

podzim

0:3

2:4

2:4

0

4:12

5.

 

Jeseník

3:1

hala

3:2

0:1

2:6

6

8:10

3.

5.

Jeseník

1:1

jaro

1:1

0:7

3:3

3

5:12

4.

 

Šumperk

2:2

3:0

podzim

1:4

3:1

7

9:7

2.

 

Šumperk

1:3

2:3

hala

0:4

3:1

3

6:11

5.

2.

Šumperk

3:1

1:1

jaro

0:1

3:3

5

7:6

3.

 

Olomouc

1:1

4:2

4:1

podzim

3:1

10

12:5

1.

 

Olomouc

1:6

1:0

4:0

hala

6:0

9

12:6

1.

1.

Olomouc

2:1

7:0

1:0

jaro

2:0

12

12:1

1.

 

Prostěj.

1:0

4:2

1:3

1:3

podzim

6

7:8

3.

 

Prostěj.

1:1

6:2

1:3

0:6

hala

4

8:12

4.

3.

Prostěj.

4:0

3:3

3:3

0:2

jaro

5

10:8

2.

 

 

Semifinálové utkání REGIONS´CUPU
13. duben 2018

Semifinálové utkání  amatérského výběru  hráčů Ol-KFS - JMKFS

Výběr amatérských fotbalistů Olomouckého kraje  nezvládl  semifinálové utkání o postup do Republikového finále  REGIONS´CUPU,které se hrálo ve středu 11.4.2018 na hřišti v Hněvotíně. Podlehl  výběru JMKFS .

V prvním poločase bylo utkání vyrovnané a šance se přelévaly z jedné strany na druhou,kde více ze hry měl náš výběr. Neproměnil  několik dobrých brankových příležitostí a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku. Do druhého poločasu vstoupil lépe výběr JMKFS a po deseti minutách se ujal vedení  , na co nedokázal náš výběr zareagovat.   Postupem času  získával více ze hry výběr JMKFS , který po dalších dvou pěkných brankách navýšil skóre utkání na  konečných  3 : 0 .

 Výběr KFS Olomouc  - Výběr JMKF   0 – 3   pol. 0 – 0

Branky : Kleiber , Krejčíř, Musil  

Sestava výběru KFS Olomouc

Kreizl , Mráz , Samek ,Olejník , Španihel,Kuba , Lošták ,Škoda,Nimrichtr,Kuchař,Dvorský

Náhradníci :

Macura,Mlynář,Hegner,Bříza,Novák,Kalina,Toman

Střídání:

Nimrichtr- Macura (46ˇ),Dvorský – Bříza (46) ,Kuchař – Mlynář (55´) ,Škoda – Novák (63´)    Lošťák – Hegner (69´)

 Trenér : Strnad Petr  , asistent trenéra : Hecl Bohdan, masér : Vít Jiří

 

Sestava výběru JMKFS

Maňák,Kršák,Smejkal,Šplíchal,Hrazdílek,Dobšíček,Selinger,Krejčíř,Pazourek,Kleiber,Paul,

Náhradníci :

Žáček,Kuldan,Hubr,Musil,Sodomka,Trtílek,Kunický

Střídání:

 Kleiber –  Musil (66´) , Paul - Kuldan (73ˇ), Pazourek– Hubr (87´) , Selinger – Trtílek (89´)

 Trenér : Valachovič  Milan , asistent trenéra : Valnoha Zdeněk, masér : Vích Jan

 

Poděkování patří  dobrovolným pracovníkům oddílu Tělovýchovné jednoty FC Hněvotín , kteří  zajistili důstojné podmínky  pro  zajištění celého semifinálového utkání.

 

Pozvánka na semifinálové utkání REGIONS´CUPU
6. duben 2018

Semifinálové utkání  amatérského výběru  hráčů Ol-KFS - JMKFS

Termín :                  středa  11.  dubna  2018  od 17,00 hod.

Družstva :              Výběr hráčů  Olomouckého krajského fotbalového svazu

                               Výběr hráčů  Jihomoravského krajského fotbalového svazu

Místo utkání :         Stadion FC Hněvotín

 

Výběr je tvořen z hráčů hrajících divizní - krajké soutěže Olomouckého kraje.Náš výběr v loňském roce postoupil až do finálového turnaje UEFA, které se hrálo v Turecku,město Istanbul.

Nominace :

Brankáři :

Kreizl Martin – FK Šumperk,Toman Lukáš – SK Sulko Zábřeh

Obránci :

Mráz Jiří – FK Jeseník,Macura David  – FK Jeseník,Samek Marek – FK Nové Sady, Španihel Daniel – FK Šumperk,Olejník Milan – FK Šumperk

Záložníci :

Škoda David – FK Nové Sady,Dvorský David – FK Nové Sady,Lošťák David – FK Šternberk,Kuba Martin – FK Šternberk,Zifčák Petr – FK Šternberk,Kuchař Michal – SK Hranice,Ševčík Jiří – FK Šumperk, Hegner Hugo – Sokol Velké Losiny

Útočníci :

Novák Pavel – FK Medlov,Nimrichtr Jan – FK Šumperk,Bříza Adam – FK Jeseník

Trenér :

Strnad Petr

Asistenti trenéra :

Hecl Bohdan,Alexejevič Petar

Masér :

Vít Jiří

Přijďte povzbudit náš výběr  na důležité utkání z kterého vítěz postupuje do Republikového finále , které se bude hrát v Praze 18.4.2018 od 17,00 hod.

             

Mgr.Kaláb Stanislav                                                                          Strnad Petr

  předseda Ol - KFS                                                                       trenér výběru Ol - KFS

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN