TOPlist

Aktuality

Fotbaloví veteráni z Plumlova pojedou na republikové finále do Lázní Bohdaneč
22. květen 2017

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

V pátek se uskutečnil 2.ročník  turnaje fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ chválil aktéry Stanislav Kaláb, předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu. Smutek pak ovládl duše reprezentantů olomouckého OFS, kteří neobhájili prvenství z 1.ročníku.Doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem Prostějovska.

V pátečním slunečném odpoledni, se do sportovního areálu FC Kostelec na Hané sjely výběry čtyř okresů - OFS Jeseník, OFS Šumperk, OFS Olomouc a OFS Prostějov. Chyběli jen reprezentanti Přerovska. „ Mrzí mně to, že se nenašel na přerovsku nikdo, kdo by si organizaci této zajímavé akce vzal na starost. Je to škoda především pro fotbalisty tohoto okresu kde zcela jistě je z čeho vybírat,“ komentoval Kaláb.

Turnaj se rozjel s mírným zpožděním. V prvním duelu se tak střetlo Jesenicko s Hněvotínem, jenž hájil barvy Olomoucka. „V Hněvotíně mají velmi dobře fungující starou gardu, tak dostali šanci reprezentovat Olomoucko,“ vysvětloval Kaláb. Utkání skončilo výhrou Hněvotína - 4:0.

Druhé utkání začalo současně a svou sílu v něm ukázali Prostějovští. Manažer František Kocourek složil opravdu výtečnou sestavu a pod hlavičkou TJ Sokol Plumlov si připsal  výhru dne - 8:4 nad ambiciózním týmem Chřestýši Šumperk,tým reprezentující Šumpersko..

Po vstupních zápasech tak bylo jasné, že druhé kolo prakticky rozhodne o vítězi. Stanuli proti sobě totiž týmy Hněvotína a Plumlova. Duel se vyvíjel od začátku příznivěji pro Plumlovské, kteří  z brejku šli do vedení. Ve druhé půli tlak Plumlovských ještě zesílil, ale jeho plejeři trefovali buď tyče, nebo skvělého gólmana soupeře. Další dotažený brejk znamenal navýšení dvou branek a na konečný stav 3:1 upravil Voráč Pavel. „Dobře se na to dívalo, opravdu krásný zápas. Olomoučtí bojovali, ale fotbalová kvalita byla na straně Plumlova. Za předvedenou hru našim klukům moc děkuji,“ hodnotil přihlížející Milan Elfmark, předseda OFS Prostějov. .

Závěrečné mače se už nesly spíše v přátelském duchu. V euforii hrající Plumlov přejel Jesenicko čtyřbrankovým rozdílem a zklamaný Hněvotín porazil Šumperk  6:2 a upevnil si druhou pozici.

„V první řadě musím klukům poděkovat. Sešli se opravdu v kvalitním složení a fotbal z jejich strany byl velmi dobrý. Reprezentovali výtečně,“ chválil své zástupce Milan Elfmark a dodal: „Myslím, že by soutěž veteránů mohla probíhat i na okrese. 

Vítězem se tak bez porážky stali borci TJ Sokol Plumlov - OFS Prostějov. Odměnou jim byl vedle poháru hlavně postup na republikové finále. „Myslím, že se ve finále  neztratí. Dnešní turnaj ukázal, že máme v kraji hodně kvalitní veterány,“ hodnotil na závěr Stanislav Kaláb a dodal: „Fotbalová i společenská kvalita turnaje byla velmi dobrá. Všechny týmy byly vyrovnané. Na ty roky, které kluci mají (nad 40 let), se předvedli opravdu ve výtečném světle. Potvrdilo se, že smysl celá akce má a také bylo vidět, že se fotbalisté z celého kraje z velké části znají a rádi vidí.“ 

Předání poháru vítězi a účastnických diplomů společně s individuálními cenami za nejlepšího brankáře,hráče ,sympaťáka  a střelce turnaje ,kterým se stal Voráč Pavel se sedmi brankami  s následným dobrým občerstvení v areálu FC Kostelec na Hané úspěšnou akci fotbalových veteránů ukončilo.

Olomoucký krajský fotbalový svaz touto cestou děkuje  vedení klubu FC Kostelec na Hané za zajištění kvalitního zázemí a bohatého občerstvení pro všechny aktéry finálového turnaje.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Hněvotín – FC Jesenicko 4:0 (3:0),Chřestýši Šumperk - TJ Sokol Plumlov 4:8 (1:3) Chřestýši Šumperk – FC Jesenicko 4:1 (2:0) FC Hněvotín - TJ Sokol Plumlov 1:3(1:2), FC Jesenicko – TJ Sokol Plumlov 0:4(0:2), FC Hněvotín - Chřestýši Šumperk 6:2(3:1).

Pořadí:

1. TJ Sokol Plumlov         3      3        0        0        15:5     9

2. FC Hněvotín                   3       2       0      0          11:5      6

3. Chřestýši Šumperk       3     1       0        0           10:15   3

4. FC Jesenicko                 3       0       0        3         1:12     0

Kompletní fotogalerie

Nábor rozhodčích na Hané: Nové rozhodčí podpořili Uličný se Sigmáky
19. květen 2017

Olomoucký Andrův stadion nabídl exkluzivní zázemí pro druhou náborovou akci PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ pro nové a začínající fotbalové rozhodčí. Na Hanou dorazilo 28 zájemců o profesi rozhodčího, kteří se navíc měli možnost setkat i s přítomnými osobnostmi.

S trenérskou legendou Petrem Uličným, oporami domácí Sigmy Alešem Škerlem a Michalem Vepřekem i rozhodčími z prvoligové scény: Miroslavem Zelinkou a Pavlem Julínkem. Mezi rozhodčími-nováčky nechyběly ani tři dívky.

Fotbalová asociace České republiky po úvodní akci ve Slaném tak v Olomouci uspořádala další z náborů.

„Myslím, že klukům, kteří dorazili a mají zájem o rozhodcování, se první takový kontakt vryje do paměti a my budeme mít na čem stavět. Všechno umocnil zážitek na stadionu, na němž byli mnozí poprvé v životě. Takové věci ale určitě mají smysl a znamená to jednoznačný přínos pro další práci se začínajícími rozhodčími,“ hodnotil Petr Vysloužil, dlouholetý prvoligový asistent a zároveň Instruktor rozhodčích v Olomouckém kraji.

Nové rozhodčí si v úvodu tréninku nejprve vzal pod křídla další ze zkušených ligových arbitrů Pavel Peřina, který připravil zahřívací a fitness část, po ní přišlo na řadu atraktivní posuzování ofsajdových situací s okamžitým vyhodnocením rozhodnutí s pomocí záznamové video-techniky. To vše v gesci ligových asistentů Vysloužila a Petra Caletky.

Praporku se chopili i pozvaní hosté: Uličný se Škerlem i Vepřekem.  Populární trenér Uličný, který v kariéře častokrát s rozhodčími „válčil“, při svém pokusu chyboval, byť vše přešel se svým typickým nadhledem. „No, udělal jsem chybu, netrefil jsem to o nějaké metr a půl,“ smál se „John“ Uličný. „Vím, rozhodčím jsem často vynadal, tentokrát jsem se všem musel omluvit. Místo sledování nahrávky Michala Vepřeka jsem se díval až na let balonu. Měl jsem za to, že šlo o ofsajd, ale bohužel. Není to prostě jednoduché. Teď su s rozhodčími už kamarád,“ líčil bodrý Hanák Uličný.

Závěr modelového tréninku na Andrově obstarala hra na dvě branky, během níž si nováčci zase už s píšťalkou a kartami vyzkoušeli posuzování konkrétních situací přímo v rámci utkání. Tentokrát pod drobnohledem elitních rozhodčích Zelinka s Julínkem, kteří jednotlivé verdikty vzápětí sami komentovali. „Není to sranda, na hřišti je všechno složitější než při pohledu z tribuny, u všeho musíte být včas a ještě správně rozhodovat. Ale určitě chci pískání zkusit, bavilo mě to, ale bude nutné se ještě hodně učit,“ prohlásil Hynek, jeden z mladých účastníků náboru.

„Někteří kluci byli trochu ostýchavější, ale nevěděli, co je tady čeká. Důležité je, že vůbec přišli. Se všemi budeme v kontaktu a začneme s kluky pracovat. Celá akce se, myslím, hodně povedla: dorazilo dost nových adeptů, organizačně i co do odbornosti bylo vše na výši,“ pochvaloval si Vysloužil.

FAČR tímto děkuje klubu SK SIGMA OLOMOUC a Komisi rozhodčích Olomouckého KFS za spolupráci  při uspořádání náborové akce.

 

 

Kompletní galerie

Měsíc náborů – Můj první gól – v Olomouckém KFS.
18. květen 2017

Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si  Vás pozvat na  již tradiční akce "Měsíc náborů – Můj první gól" pořádané Olomouckým krajským fotbalovým svaze ve spolupráci  s jednotlivými fotbalovými  kluby našeho kraje.

Místa a termíny konání této pro fotbal důležité akce jsou:

16. května 2017 v  9.00 hodin stadion klubu FK Řetězárna v České Vsi akce již proběhla.

22. května 2017 v 9.30 hodin stadion klubu KMK ZUBR Přerov v Přerově – Předmostí

23. května 2017 v 9.30 hodin stadion klubu FC Kralice na Hané v Kralicích 

25. května 2017 v 9.30 hodin stadion klub FK Nové Sady v Olomouci

26. května 2017 v 9.30 hodin stadionklubu TJ Jiskra Rapotín v Rapotíně

Cílem již sedmého  pokračování výše uvedené akce je snaha přivést děti z mateřských školek a prvních i druhých tříd základních škol  ke sportování a samozřejmě v první řadě k fotbalu. Akce je pořádána nejen pro chlapce, ale i dívky, které mají možnost se do fotbalu také zapojit.

V poslední době je snahou fotbalová asociace zapojit větší počet děvčat do fotbalu a tím pádem vytvořit další soutěže ve všech věkových kategoriích pro děvčata.

 Upozorňujeme také, že na podzim letošního roku v měsíci září proběhne v dalších pěti okresech stejná akce i se stejným zaměřením a to je získat další holky a kluky pro aktivní sportování a hlavně pro fotbal.

Akcí  ve všech místech konání se mohou zúčastni i volně příchozí děti daných vkategorií v doprovodu alespoň jednoho z rodičů.

Průběh všech akcí v Olomouckém KFS řídí Vitonský Oldřich Grassroots trenér mládeže pro Olomoucký kraj, který podá dle potřeby všechny informace k průběhu  těchto akcí.

VitonskýOldřich   777 190 853

Sdělení členské základně FAČR
11. květen 2017

Na základě současné aktivity státních orgánů proti FAČR a blížící se Valné hromadě, podáváme tímto informaci o celkové situaci ve vztahu k financování FAČR. 

 V uplynulých dnech se stalo:

1)      FAČR obdržela dotace z programu I (podpora státní reprezentace) a II (podpora sportovně talentované mládeže).

2)      Sdělení obvinění právnické osobě FAČR, které asociace důrazně odmítá.

3)      Prohlášení ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pí. Kateřiny Valachové ve sdělovacích prostředcích o neposkytnutí dalších dotačních prostředků MŠMT, zejména programu V, který se týká podpory sportu v nejširší fotbalové základně, tj. financování činnosti klubů, okresních a krajských fotbalových svazů a FAČR.

V současné době probíhá:

1)      Příprava přechodu FAČR do krizového financování činnosti – s maximálním využitím „nedotačních“ finančních prostředků.

2)      V této souvislosti jsou připravovány podklady a návrhy opatření pro Valnou hromadu FAČR 2.6.2017, včetně návrhu řešení finanční podpory 2017 vycházející z rozdělování členských příspěvků a k nim příslušejících dotací dle usnesení VH FAČR 2016.

3)      V případě získání dotace programu V, budou tyto prostředky poskytnuty přímo na bankovní účty klubů, a to klubů, které vedou jak tzv. „podvojné“ účetnictví, tak i jednoduché účetnictví dle zák. 563/91 Sb.

FAČR věří v pozitivní vyřešení této situace a žádá členskou základnu o trpělivost a podporu.

 

Byla spuštěna nová trenérská online licence Grassroots leader
27. duben 2017

Začínající trenéři mají ode dneška nového pomocníka - online  trenérskou licenci Grassroots leader.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat."

 ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," 

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz stansetrenerem.fotbal.cz

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN