Aktuality

Workshop 5.6.2017 - "Udržujte sportovce na špičkové výkonnosti"
3. červen 2017
Finálový turnaj FAČR výběrů KFS kategorie "U14" pro soutěžní ročník 2016/2017
26. květen 2017

V nejbližších dnech  uspořádá Olomoucký KFS ve spolupráci s KM Olomouckého KFS  finálový turnaj  FAČR výběrů KFS kategorie "U14".Závěrečný turnaj se bude konat  

Na Stadionu TJ Sokol Velké Losiny  ve dnech 29.-31.5.2017

Startují hráči výběrů Olomouckého, Ústeckého , Moravskoslezského KFS a Pražského  FS narození 1.1.2003 a mladší (ročník U14).

Časový rozpis turnaje ročníku U14

 

Úterý 30..května2017

  9.30hodin              Olomoucký KFS –Moravskoslezský KFS

11.30hodin               Ústecký KFS– FS Praha

16.30hodin               FSPraha –Moravskoslezský KFS

17.45hodin               Olomoucký KFS – Ústecký KFS

Středa31.května2017

9.15hodin                 Ústecký KFS – Moravskoslezský KFS

10.45hodin               Olomoucký KFS–FS Praha

12:00hod.–slavnostní vyhlášení turnaje

Přijeďte povzbudit výběr Olomouckého KFS

 

 

Fotbaloví veteráni z Plumlova pojedou na republikové finále do Lázní Bohdaneč
22. květen 2017

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

V pátek se uskutečnil 2.ročník  turnaje fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ chválil aktéry Stanislav Kaláb, předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu. Smutek pak ovládl duše reprezentantů olomouckého OFS, kteří neobhájili prvenství z 1.ročníku.Doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem Prostějovska.

V pátečním slunečném odpoledni, se do sportovního areálu FC Kostelec na Hané sjely výběry čtyř okresů - OFS Jeseník, OFS Šumperk, OFS Olomouc a OFS Prostějov. Chyběli jen reprezentanti Přerovska. „ Mrzí mně to, že se nenašel na přerovsku nikdo, kdo by si organizaci této zajímavé akce vzal na starost. Je to škoda především pro fotbalisty tohoto okresu kde zcela jistě je z čeho vybírat,“ komentoval Kaláb.

Turnaj se rozjel s mírným zpožděním. V prvním duelu se tak střetlo Jesenicko s Hněvotínem, jenž hájil barvy Olomoucka. „V Hněvotíně mají velmi dobře fungující starou gardu, tak dostali šanci reprezentovat Olomoucko,“ vysvětloval Kaláb. Utkání skončilo výhrou Hněvotína - 4:0.

Druhé utkání začalo současně a svou sílu v něm ukázali Prostějovští. Manažer František Kocourek složil opravdu výtečnou sestavu a pod hlavičkou TJ Sokol Plumlov si připsal  výhru dne - 8:4 nad ambiciózním týmem Chřestýši Šumperk,tým reprezentující Šumpersko..

Po vstupních zápasech tak bylo jasné, že druhé kolo prakticky rozhodne o vítězi. Stanuli proti sobě totiž týmy Hněvotína a Plumlova. Duel se vyvíjel od začátku příznivěji pro Plumlovské, kteří  z brejku šli do vedení. Ve druhé půli tlak Plumlovských ještě zesílil, ale jeho plejeři trefovali buď tyče, nebo skvělého gólmana soupeře. Další dotažený brejk znamenal navýšení dvou branek a na konečný stav 3:1 upravil Voráč Pavel. „Dobře se na to dívalo, opravdu krásný zápas. Olomoučtí bojovali, ale fotbalová kvalita byla na straně Plumlova. Za předvedenou hru našim klukům moc děkuji,“ hodnotil přihlížející Milan Elfmark, předseda OFS Prostějov. .

Závěrečné mače se už nesly spíše v přátelském duchu. V euforii hrající Plumlov přejel Jesenicko čtyřbrankovým rozdílem a zklamaný Hněvotín porazil Šumperk  6:2 a upevnil si druhou pozici.

„V první řadě musím klukům poděkovat. Sešli se opravdu v kvalitním složení a fotbal z jejich strany byl velmi dobrý. Reprezentovali výtečně,“ chválil své zástupce Milan Elfmark a dodal: „Myslím, že by soutěž veteránů mohla probíhat i na okrese. 

Vítězem se tak bez porážky stali borci TJ Sokol Plumlov - OFS Prostějov. Odměnou jim byl vedle poháru hlavně postup na republikové finále. „Myslím, že se ve finále  neztratí. Dnešní turnaj ukázal, že máme v kraji hodně kvalitní veterány,“ hodnotil na závěr Stanislav Kaláb a dodal: „Fotbalová i společenská kvalita turnaje byla velmi dobrá. Všechny týmy byly vyrovnané. Na ty roky, které kluci mají (nad 40 let), se předvedli opravdu ve výtečném světle. Potvrdilo se, že smysl celá akce má a také bylo vidět, že se fotbalisté z celého kraje z velké části znají a rádi vidí.“ 

Předání poháru vítězi a účastnických diplomů společně s individuálními cenami za nejlepšího brankáře,hráče ,sympaťáka  a střelce turnaje ,kterým se stal Voráč Pavel se sedmi brankami  s následným dobrým občerstvení v areálu FC Kostelec na Hané úspěšnou akci fotbalových veteránů ukončilo.

Olomoucký krajský fotbalový svaz touto cestou děkuje  vedení klubu FC Kostelec na Hané za zajištění kvalitního zázemí a bohatého občerstvení pro všechny aktéry finálového turnaje.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Hněvotín – FC Jesenicko 4:0 (3:0),Chřestýši Šumperk - TJ Sokol Plumlov 4:8 (1:3) Chřestýši Šumperk – FC Jesenicko 4:1 (2:0) FC Hněvotín - TJ Sokol Plumlov 1:3(1:2), FC Jesenicko – TJ Sokol Plumlov 0:4(0:2), FC Hněvotín - Chřestýši Šumperk 6:2(3:1).

Pořadí:

1. TJ Sokol Plumlov         3      3        0        0        15:5     9

2. FC Hněvotín                   3       2       0      0          11:5      6

3. Chřestýši Šumperk       3     1       0        0           10:15   3

4. FC Jesenicko                 3       0       0        3         1:12     0

Kompletní fotogalerie

Nábor rozhodčích na Hané: Nové rozhodčí podpořili Uličný se Sigmáky
19. květen 2017

Olomoucký Andrův stadion nabídl exkluzivní zázemí pro druhou náborovou akci PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ pro nové a začínající fotbalové rozhodčí. Na Hanou dorazilo 28 zájemců o profesi rozhodčího, kteří se navíc měli možnost setkat i s přítomnými osobnostmi.

S trenérskou legendou Petrem Uličným, oporami domácí Sigmy Alešem Škerlem a Michalem Vepřekem i rozhodčími z prvoligové scény: Miroslavem Zelinkou a Pavlem Julínkem. Mezi rozhodčími-nováčky nechyběly ani tři dívky.

Fotbalová asociace České republiky po úvodní akci ve Slaném tak v Olomouci uspořádala další z náborů.

„Myslím, že klukům, kteří dorazili a mají zájem o rozhodcování, se první takový kontakt vryje do paměti a my budeme mít na čem stavět. Všechno umocnil zážitek na stadionu, na němž byli mnozí poprvé v životě. Takové věci ale určitě mají smysl a znamená to jednoznačný přínos pro další práci se začínajícími rozhodčími,“ hodnotil Petr Vysloužil, dlouholetý prvoligový asistent a zároveň Instruktor rozhodčích v Olomouckém kraji.

Nové rozhodčí si v úvodu tréninku nejprve vzal pod křídla další ze zkušených ligových arbitrů Pavel Peřina, který připravil zahřívací a fitness část, po ní přišlo na řadu atraktivní posuzování ofsajdových situací s okamžitým vyhodnocením rozhodnutí s pomocí záznamové video-techniky. To vše v gesci ligových asistentů Vysloužila a Petra Caletky.

Praporku se chopili i pozvaní hosté: Uličný se Škerlem i Vepřekem.  Populární trenér Uličný, který v kariéře častokrát s rozhodčími „válčil“, při svém pokusu chyboval, byť vše přešel se svým typickým nadhledem. „No, udělal jsem chybu, netrefil jsem to o nějaké metr a půl,“ smál se „John“ Uličný. „Vím, rozhodčím jsem často vynadal, tentokrát jsem se všem musel omluvit. Místo sledování nahrávky Michala Vepřeka jsem se díval až na let balonu. Měl jsem za to, že šlo o ofsajd, ale bohužel. Není to prostě jednoduché. Teď su s rozhodčími už kamarád,“ líčil bodrý Hanák Uličný.

Závěr modelového tréninku na Andrově obstarala hra na dvě branky, během níž si nováčci zase už s píšťalkou a kartami vyzkoušeli posuzování konkrétních situací přímo v rámci utkání. Tentokrát pod drobnohledem elitních rozhodčích Zelinka s Julínkem, kteří jednotlivé verdikty vzápětí sami komentovali. „Není to sranda, na hřišti je všechno složitější než při pohledu z tribuny, u všeho musíte být včas a ještě správně rozhodovat. Ale určitě chci pískání zkusit, bavilo mě to, ale bude nutné se ještě hodně učit,“ prohlásil Hynek, jeden z mladých účastníků náboru.

„Někteří kluci byli trochu ostýchavější, ale nevěděli, co je tady čeká. Důležité je, že vůbec přišli. Se všemi budeme v kontaktu a začneme s kluky pracovat. Celá akce se, myslím, hodně povedla: dorazilo dost nových adeptů, organizačně i co do odbornosti bylo vše na výši,“ pochvaloval si Vysloužil.

FAČR tímto děkuje klubu SK SIGMA OLOMOUC a Komisi rozhodčích Olomouckého KFS za spolupráci  při uspořádání náborové akce.

 

 

Kompletní galerie

Měsíc náborů – Můj první gól – v Olomouckém KFS.
18. květen 2017

Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si  Vás pozvat na  již tradiční akce "Měsíc náborů – Můj první gól" pořádané Olomouckým krajským fotbalovým svaze ve spolupráci  s jednotlivými fotbalovými  kluby našeho kraje.

Místa a termíny konání této pro fotbal důležité akce jsou:

16. května 2017 v  9.00 hodin stadion klubu FK Řetězárna v České Vsi akce již proběhla.

22. května 2017 v 9.30 hodin stadion klubu KMK ZUBR Přerov v Přerově – Předmostí

23. května 2017 v 9.30 hodin stadion klubu FC Kralice na Hané v Kralicích 

25. května 2017 v 9.30 hodin stadion klub FK Nové Sady v Olomouci

26. května 2017 v 9.30 hodin stadionklubu TJ Jiskra Rapotín v Rapotíně

Cílem již sedmého  pokračování výše uvedené akce je snaha přivést děti z mateřských školek a prvních i druhých tříd základních škol  ke sportování a samozřejmě v první řadě k fotbalu. Akce je pořádána nejen pro chlapce, ale i dívky, které mají možnost se do fotbalu také zapojit.

V poslední době je snahou fotbalová asociace zapojit větší počet děvčat do fotbalu a tím pádem vytvořit další soutěže ve všech věkových kategoriích pro děvčata.

 Upozorňujeme také, že na podzim letošního roku v měsíci září proběhne v dalších pěti okresech stejná akce i se stejným zaměřením a to je získat další holky a kluky pro aktivní sportování a hlavně pro fotbal.

Akcí  ve všech místech konání se mohou zúčastni i volně příchozí děti daných vkategorií v doprovodu alespoň jednoho z rodičů.

Průběh všech akcí v Olomouckém KFS řídí Vitonský Oldřich Grassroots trenér mládeže pro Olomoucký kraj, který podá dle potřeby všechny informace k průběhu  těchto akcí.

VitonskýOldřich   777 190 853

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN