Aktuality

Sdělení členské základně FAČR
11. květen 2017

Na základě současné aktivity státních orgánů proti FAČR a blížící se Valné hromadě, podáváme tímto informaci o celkové situaci ve vztahu k financování FAČR. 

 V uplynulých dnech se stalo:

1)      FAČR obdržela dotace z programu I (podpora státní reprezentace) a II (podpora sportovně talentované mládeže).

2)      Sdělení obvinění právnické osobě FAČR, které asociace důrazně odmítá.

3)      Prohlášení ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pí. Kateřiny Valachové ve sdělovacích prostředcích o neposkytnutí dalších dotačních prostředků MŠMT, zejména programu V, který se týká podpory sportu v nejširší fotbalové základně, tj. financování činnosti klubů, okresních a krajských fotbalových svazů a FAČR.

V současné době probíhá:

1)      Příprava přechodu FAČR do krizového financování činnosti – s maximálním využitím „nedotačních“ finančních prostředků.

2)      V této souvislosti jsou připravovány podklady a návrhy opatření pro Valnou hromadu FAČR 2.6.2017, včetně návrhu řešení finanční podpory 2017 vycházející z rozdělování členských příspěvků a k nim příslušejících dotací dle usnesení VH FAČR 2016.

3)      V případě získání dotace programu V, budou tyto prostředky poskytnuty přímo na bankovní účty klubů, a to klubů, které vedou jak tzv. „podvojné“ účetnictví, tak i jednoduché účetnictví dle zák. 563/91 Sb.

FAČR věří v pozitivní vyřešení této situace a žádá členskou základnu o trpělivost a podporu.

 

Byla spuštěna nová trenérská online licence Grassroots leader
27. duben 2017

Začínající trenéři mají ode dneška nového pomocníka - online  trenérskou licenci Grassroots leader.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat."

 ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," 

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz stansetrenerem.fotbal.cz

 

Olomoučtí studenti se seznamovali s fotbalovým zákulisím
24. duben 2017

Během pátku 7. dubna se mohli studenti olomouckého Gymnázia Čajkovského blíže seznámit se zákulisím profesionálních fotbalových soutěží, neboť školu navštívili Radek Kubíček, člen VV KFS, a Ing. Petr Vysloužil, předseda Komise rozhodčích.

Přibližně hodinová beseda na půdě Gymnázia Čajkovského proběhla s vedením Olomouckého krajského fotbalového svazu, které zastupoval člen VV KFS Olomouc Radek Kubíček, ve spolupráci s Komisí rozhodčích a jejím předsedou Ing. Petrem Vysloužilem. Téma této besedy znělo Jak těžké to má fotbalový rozhodčí profesionálních soutěží.

Ing. Petr Vysloužil působí ve vrcholových soutěžích jako rozhodčí přes 10 let a má i mezinárodní zkušenosti z Evropské ligy. Studenti se tak mohli blíže seznámit s prostředím a zákulisím vrcholových fotbalových soutěží a nahlédnout „pod pokličku“ tohoto oblíbeného sportu.

Beseda sloužila také k navázání užší spolupráce se školou a k náboru fotbalových rozhodčích mezi mladými adepty. Ti tak mají možnost se pod odborným vedením dostat také do profesionálních soutěží.

Gymnázium Čajkovského dlouhodobě podporuje sportovně nadané studenty, kteří mohou studovat ve speciální sportovní třídě čtyřletého studia, které vhodně zohledňuje vyšší časovou zaneprázdněnost studentů se standardem výuky na gymnáziu. Škola tak dlouhodobě sklízí ovoce v podobě nejrůznějších prvenství, z poslední doby např. titul nejlepší tým házenkářek ze SŠ ČR, v rámci družstev volejbalistek studentky uspěly spolu s TJ Sokol Šternberk v extralize kadetek a nyní hoši vyhráli republikový titul ve futsalu.

Plánuje se, že spolupráce mezi Gymnáziem Čajkovského v čele s ředitelem Mgr. Radkem Čapkou a Olomouckým krajským fotbalovým svazem bude dál pokračovat.

Okresní Grassroots trenéři mládeže OFS FACR - výběrové řízení
21. duben 2017

Vypisujeme výběrové řízení na pozici GTM ve všech OFS v rámci Olomouckého KFS.

Uchazeči jsou povinni nejpozději do 31. května 2017 poslat na e-mail příslušného GTM -  Olomouckého KFS  (Vitonský Oldřich) životopis, přičemž jeho doručení bude považováno za přihlášku do výběrového řízení.

Vybraní kandidáti budou kontaktováni a přesná doba pohovoru jim bude písemně formou e-mailu upřesněna.

V případě nejasností mě kontaktujte.

Pěkný den Vám všem přeje

                    GTM Ol. KFS Vitonský Oldřich

Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016
19. duben 2017

Fotbalová asociace ČR  stejně, jako předchozí laureáty ,vyznamenala za celoživotní přispění k rozvoji českého fotbalu zástupce Olomouckého krajského fotbalového svazu. Předání cen se dnes odehrálo tradičně v  Břevnovském klášteře v Praze. Vyznamenaným předali ocenění místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal a generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Luděk Langhammer
Hráčskou, trenérskou a funkcionářskou kariéru spojil s Tatranem Písařov, kde trénoval mládež. Po ukončení hráčské činnosti se stal rozhodčím na okresní a krajské úrovni. V současnosti je delegátem na kraji. V oddíle prošel řadou funkcí, stejně jako na OFS v Šumperku, kde je místopředsedou okresního svazu a předsedou Hospodářské komise. K tomu je i pokladníkem v Tatranu Písařov.

 Rüdiger Nistler

Třiasedmdesátiletý pan Nistler patří k legendám fotbalu v Jeseníku, v místním klubu se angažuje plných šedesát let. Začínal v žákovském týmu, ale už v sedmnácti byl přeřazen do mužstva dospělých. Šestadvacet let působil na pozicích brankáře nebo stopera… Pak se stal trenérem, střídavě vedl družstva dospělých, byl ale po nějaký čas vedoucím mužstva. Později pracoval jako správce stadionu a kustod klubu.

 Pavel Winkler

Devětasedmdesátiletý pan Winkler zasvětil život fotbalu v TJ OP Prostějov, od roku 1949 tam hrál fotbal, dotáhl to až do divize. Kvůli zranění skončil předčasně hráčskou činnost, ale hned začal s prací funkcionáře. Byl dlouholetým sekretářem klubu a po jeho zániku v roce 1995 se začal věnovat funkcionářské práci v TJ Haná Prostějov, kde je dodnes. V devadesátých letech se stal členem Disciplinární komise na okrese Prostějov a činnost v ní ukončil až vloni

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN