TOPlist

Aktuality

Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016
19. duben 2017

Fotbalová asociace ČR  stejně, jako předchozí laureáty ,vyznamenala za celoživotní přispění k rozvoji českého fotbalu zástupce Olomouckého krajského fotbalového svazu. Předání cen se dnes odehrálo tradičně v  Břevnovském klášteře v Praze. Vyznamenaným předali ocenění místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal a generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Luděk Langhammer
Hráčskou, trenérskou a funkcionářskou kariéru spojil s Tatranem Písařov, kde trénoval mládež. Po ukončení hráčské činnosti se stal rozhodčím na okresní a krajské úrovni. V současnosti je delegátem na kraji. V oddíle prošel řadou funkcí, stejně jako na OFS v Šumperku, kde je místopředsedou okresního svazu a předsedou Hospodářské komise. K tomu je i pokladníkem v Tatranu Písařov.

 Rüdiger Nistler

Třiasedmdesátiletý pan Nistler patří k legendám fotbalu v Jeseníku, v místním klubu se angažuje plných šedesát let. Začínal v žákovském týmu, ale už v sedmnácti byl přeřazen do mužstva dospělých. Šestadvacet let působil na pozicích brankáře nebo stopera… Pak se stal trenérem, střídavě vedl družstva dospělých, byl ale po nějaký čas vedoucím mužstva. Později pracoval jako správce stadionu a kustod klubu.

 Pavel Winkler

Devětasedmdesátiletý pan Winkler zasvětil život fotbalu v TJ OP Prostějov, od roku 1949 tam hrál fotbal, dotáhl to až do divize. Kvůli zranění skončil předčasně hráčskou činnost, ale hned začal s prací funkcionáře. Byl dlouholetým sekretářem klubu a po jeho zániku v roce 1995 se začal věnovat funkcionářské práci v TJ Haná Prostějov, kde je dodnes. V devadesátých letech se stal členem Disciplinární komise na okrese Prostějov a činnost v ní ukončil až vloni

KRAJSKÁ GRASSROOTS KONFERENCE - prezentace
17. duben 2017

 

Zde si můžete stáhnout prezentaci z Krajské Grassroots konference konané dne 11.4.2017.

 

https://ulozto.cz/!YWplypZpt3ZH/krajska-konference-zip

FAČR - Staň se rozhodčím - nábor rozhodčích
11. duben 2017

Není pochyb, že fotbal je nejkrásnější kolektivní hrou a současně i nejmasovějším sportem naší planety. Je to hra jednoduchá, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející lidem kladné i záporné emoce v mimořádných dávkách. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Jen v samých začátcích tohoto sportu se utkání odehrávala bez rozhodčích, hráči se prostě mezi sebou nějak dohodli. Velmi záhy ale zjistili, že dohoda mnohdy není možná. Proto od roku 1874, kdy The Football Association v Anglii zavedla institut rozhodčího, dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný.

Funkce rozhodčího ve fotbalu je naprosto nezastupitelná

V současné době je ve FAČR celkem 3732 registrovaných rozhodčích (stav dle databáze Informačního systému FAČR k 27. 1. 2017).

PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat.

Bonusy pro rozhodčí

Více informací jak a proč se stát rozhodčím  zde

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA pro nábor rozhodčích

 

TJ Sokol Opatovice pořádá 1.7.2017 turnaj „Penaltový král“
31. březen 2017

Místo konání – 1.7.2017 od 13 hod hřiště „Pod hory“ Sokol Opatovice

Přihlášení závazné – na místě od 12:00 - 12:45hod

telefonicky – 777 746 225 do 30.6.2017 – jméno, bydliště

e mailem – jan.bartosik@seznam.cz do 30.6.2017 – jméno, bydliště

Zúčastnit se múže každý.

Hlavní výhra je 10.000,- Kč

Pozvánka na 1. KRAJSKOU GRASSROOTS KONFERENCI v Olomouckém kraji.
27. březen 2017

První KRAJSKÁ  GRASSROOTS  KONFERENCE.

Termín konání:   úterý  11. dubna  2017

Místo konání:      BEA Centrum ,  třída Kosmonautů 1288/1,  Olomouc

Doba  konání:     15.30 - 16.00 prezentace 16.00 - 21.00 hodin průběh jednání. (občerstvení je zajištěno)

Téma: nové projekty  FAČR/KFS,  podpora a rozvoj neprofesionálního fotbalu v ČR,  novinky a informace  z  Ol. KFS. 

 Určeno: všem fotbalovým klubům  Olomouckého regionu

Věříme, že svou účastí podpoříte snahu FAČR o další podporu neprofesionálního fotbalu a rozvoj členské základny v krajích, okresech a klubech v celé České republice.

Prosíme o registraci účasti jednoho zástupce Vašeho klubu na konferenci přes formulář v příloze.

Vitonský Oldřich GR trenér mládeže pro Olomoucký KFS

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN