Aktuality

Odhlášení družstva FK Mohelnice " B "z krajského přeboru
3. srpen 2016

Dne 2.8.2016 byl zaslán na sekretariát KFS oficiální dopis  klubu FK Mohelnice v kterém řídícímu orgánu oznamují odstoupení družstva mužů  z krajského přeboru pro SR 2016/2017.

sekretář KFS Pavel Peřina

Turnaje „O pohár předsedy Olomouckého KFS“
17. červen 2016

V pondělí začínají turnaje „O poháry Předsedy Olomouckého KFS“. Turnajů se účastní nejlepší žákovské a přípravkové týmy z jednotlivých OFS.

 V pondělí 20. června 2016 se začátkem v 9.00 hodin  se uskuteční turnaj starších žáků v Jeseníku na stadionu místního klubu a zúčastní se ho 6 týmů. Hraje se na jednom hřišti na šířku s počtem hráčů 1 + 7.

V úterý 21. června 2016 se začátkem v 9.00 hodin se uskuteční turnaj starších přípravek v Olomouci na stadionu FK Nové Sady a zúčastní se ho 10 týmů. Hraje se na dvou hřištích s počtem hráčů 1 +5.

Ve středu 22. června 2016 se začátkem v 9.00 hodin se uskuteční turnaj mladších žáků v Šumperku na stadionu FK Šumperk a zúčastní se ho 6 týmů.Hraje se na jednom hřišti na šířku s počtem hráčů 1 + 7.

Ve čtvrtek 23. června 2016 se začátkem v 9.00 hodinse uskuteční turnaj mladších přípravek v Přerově-Předmostí na stadionu KMK ZUBR Přerov a zúčastní se ho 10 týmů.Hraje se na dvou hřištích s počtem hráčů 1 +4.

 Všechny turnaje budou určitě skýtat zajímavé výkony jednotlivých týmů a bude to i zajímavá konfrontace výkonnosti ve srovnání týmů z okresních fotbalových svazů našeho KFS.

Oldřich Vitonský PTM 

Sestřih z utkání 30.kola KP hraného dne 11.- 12.6.2016
17. červen 2016

Veškeré sestřihy z utkání 29.kola KP naleznete ve fotogalerii.Takto budou uložena všechna utkání KP vždy po aktuálním odehraném kole z videi,které doručí kluby do úterý na KFS.Některá videa nešla stáhnou z důvodu špatné kvality .

Republikové finále REGIONS CUP 2015/2016
8. červen 2016

Poslední krok v národní kvalifikační skupině udělal výběr Olomouckého kraje s velkým přehledem. Ve finálovém souboji s pardubickým KFS rozdrtil tým Karla Trnečky protivníka v poměru 6:0 a může se radovat z postupu do mezinárodní fáze kvalifikace na mistrovství Evropy amatérských fotbalistů.

„Z naší strany to byl určitě výborný výkon. Soupeř ale byl, při vší úctě, horší než moravské výběry, se kterými jsme hráli. Byl to jednoznačný zápas, Pardubice si nevytvořily žádnou šanci. Kluky musím pochválit," spokojeně hodnotil zkušený kouč Trnečka.

Mančaft olomouckého KFS se střetne v týdnu od 19 – 26 září s nejúspěšnějšími amatéry z Izraele, Německa a Slovenska. Trnečkův výběr nebude cestovat do zahraničí, avšak bude mít výhodu domácího prostředí. „Je to výborné, kluci jsou spokojení. Finálová skupina bude v Olomouci. Ještě není dané, kde se to bude hrát. Jestli na Sigmě, Nových Sadech nebo v Holici. Je to ještě dlouhá doba. Kádr zůstane pohromadě, může se tam případně někdo doplnit," prozradil Karel Trnečka.

Ostřílený kouč ocenil také podporu ze strany krajského fotbalového svazu.

Musím pochválit i olomoucký fotbalový svaz, protože nám vytvořil vynikající podmínky. Pět zástupců nás navíc jelo podporovat do Prahy a to klukům taky pomohlo," uzavřel poděkováním Karel Trnečka.

Olomoucký KFS – Pardubický KFS 6:0 (4:0)

Hodnocení zápasu z pohledu trenéra :

Dali jsme brzo góly, v pětadvacáté minutě jsme vedli 2:0 a v poločase 4:0. Pak už se to spíše dohrávalo. Kontrolovali jsme zápas. Všechny hráče a gólmany musím pochválit," řekl k průběhu posledního souboje Karel Trnečka, jenž musel poupravit nominaci.

„Chyběl nám z Hranic útočník Ferenc, který se zranil a Kyselák z Přerova, který měl studijní povinnosti," doplnil olomoucký trenér.

Branky: 20. Woitek, 25. a 37. Navrátil P., 40. Kaďorek, 46. Šinogl, 89. Gargulák.

Olomoucký KFS: Toman (80. Zbořil) – Krejčíř, Navrátil M., Samek, Bubeník (70. Zimčík) – Škoda, Šinogl (64. Schlehr) – Kaďorek, Woitek (76. Bříza), Koutný (70. Gargulák) – Navrátil P. Trenér: Karel Trnečka. Asistenti: Jiří Mika, Petar Aleksijevič. Vedoucí týmu: Miroslav Lojka

Odkaz na videozáznam a další fotto 

https://mujfotbal.fotbal.cz/olomoucky-kraj-vitezem-narodniho-finale-regions-cupu/a3017

Na hřišti TJ Sokol Leština se konalo Krajské finále poháru FAČR
5. červen 2016

Dne 1.6.2016 proběhlo finálové utkání Krajského poháru FAČR mezi kluby  FC Kralice na Hané -  FK Jeseník , které se hrálo ve sportovním areálu TJ Sokol Leština  s důstojnou diváckou kulisou.

Po vyrovnaném prvním poločasu se  nakonec radoval z vítězství FK Jeseník ,který  bude jako postupující družstvo z Krajského přeboru do divizních soutěží ŘKFM nasazeno přímo   do  předkola poháru FAČR. Poražený klub FC Kralice na Hané si díky finálové účasti  v Krajském poháru taktéž zajistil účast v předkole poháru FAČR,kde v měsíci červenci bude čekat na los,který mu určí soupeře z nasazených družstev.

Výsledek utkání :  0 : 2

Střelci branek :

46 min . Vavrač Jan                        0 : 1

80 min. Plhák Patrik                       0 : 2

Sestava vítězného družstva :

Vrána Michal,Novák Vladimír,Keltner Václav,Glac Petr (46min.),Karakasidis Jakub,Janíček Martin)46min.),Mlynář Bronislav,Vavrač jan,Bříza Adam(46min.),Navrátil Petr,Hanzlík Martin,Pastucha jan,Nečesal Karel(46min.),Kyselák Pavel,Plhák Patrik(46min.),Woitek Lukáš(46min.)

Trenér družstva : Salva Aleš

Asistent 1 : Ševčík Petr,

Asistent 2  :  Nistler Rüdiger

Vedoucí družstva : Salva Aleš ml.

fotto vítězného družstva:

 

Utkání řídila trojice  rozhodčích :

   HR  - Langhammer Luděk

AR 1 – Sládek Michal

AR 2 – Straka Michal

kompetní fotto ve fotogalerii

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN