TOPlist

Aktuality

Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016 - plakety
10. květen 2016

Jako každoročně i letos předala FAČR ceny dr. Václava Jíry. Mezi oceněnými byl i nynější předseda  Krajského fotbalového svazu Olomouc  Mgr.Stanislav Kaláb.

Hrával fotbal především za Moravské železárny Olomouc, končil v TJ Hlubočky, kde začal svoji funkcionářskou kariéru. Od roku 1989 byl deset let rozhodčím a později i delegátem krajských a okresních fotbalových soutěží a současně předsedou klubu Sokol Slavonín. V roce 1999 byl zvolen předsedou OFS Olomouc a tuto funkci zastává dosud.K tomu je navíc od roku 2013 i předsedou Krajského fotbalového svazu Olomouc, kde předtím byl téměř deset let ve výkonném výboru. Za jeho působení se výrazně zlepšila práce v obou svazech i práce odborných komisí.Významný je podíl Mgr. Kalába v získávání finančních příspěvků z Olomouckého kraje, což umožnilo realizovat projekt Bezpečná branka v rozsahu 2 mil Kč. Pan Kaláb slaví právě dnes pětašedesáté narozeniny. Gratulujeme!

 

 

O Pohár předsedy OKFS kategorie U11 a U12
6. květen 2016

O Pohár předsedy OKFS

Jedna z důležitých akcí  komise mládeže OKFS a komisí mládeže jednotlivých okresů je za námi. V Uničově se dne 3.5.2016 sešly výběry kategorií U11 a U12 ze všech okresů kraje - Jeseník, Šumperk, Olomouc, Prostějov a Přerov. 

Viděli jsme spoustu utkání, které kvalitou potěšily fanoušky příslušného výběru, ale také fanoušky fotbalu mládeže obecně. Není motivací tohoto článku jmenovat chlapce, kteří svými výkony nejvíce zaujali, ale je motivací vypíchnout skutečnost, že i v menších a malých klubech rostou hráči s vysokou kvalitou(namátkově: Supíkovice, Soběchleby, Újezdec atd.). Pokud jim turnaje, jako ten v Uničově, pomohou ve fotbalovém i osobním růstu, nemohli organizátoři udělat lepší práci.

Poděkování patří nejen všem hráčům za plné nasazení v průběhu celého turnaje, ale také také všem trenérům za korektní vedení zápasů i svých svěřenců.

Vítězům v kategorii U11 z OFS Jeseník patří blahopřání za suverénní vítězství. Vítězům kategorie U12 z OFS Přerov za krásné technické akce a navíc přejeme úspěch v dalším mezikrajském kole v Hluku.

Zdeněk Konupčík

 

Všechny výsledky jsou ve zprávách komise mládeže a fota z předávání cen jsou ve fotogalerii.

Regions Cup: Olomoucko vs. Zlínsko 5:2
5. květen 2016

Krajská repre zaválela. Zlínskému sokovi nasypala pět gólů a je v moravském finále

V jasném poměru 5:2 zvládl olomoucký výběr souboj Poháru regionů se Zlínským KFS.

Vítězství v moravském semifinále kvalifikace na amatérské mistrovství Evropy zajistil pro Olomoucký kraj čtyřmi brankami útočník z Jeseníku Petr Navrátil, který trestal mezery v defenzivě zlínského mančaftu.

Domácí celek na hřišti v Kvasicích u Kroměříže skóroval dvakrát po rohových kopech Školníka, hlavou se prosadil Michálek a Velecký.

„Samozřejmě jsem rád, že jsme to zvládli. Myslím, že kromě pěti gólů jsme měli minimálně pět dalších vyložených šancí. Soupeř příležitostí moc neměl, oba góly nám dali ze standardek. Musím hráče pochválit, podali výborný bojovný výkon. Jsem spokojený," usmíval se po prvním zápasu Olomouckého KFS v národní kvalifikaci kouč Karel Trnečka.

 „Pro diváka to bylo pěkné utkání se sedmi brankami. Sportovně ale musím uznat, že soupeř byl v prvním poločase kombinačně lepší. Ve druhé půli nás chytali na brejky a vyhráli zaslouženě. Gratuluji jim k postupu," glosoval kouč Zlínského kraje Petr Zapletal.

„Zase budeme hrát moravské finále, těším se na ten zápas. Myslím, že naše mužstvo je zdravé a bojovné. A že jsme schopní s Brnem uhrát dobrý výsledek," uzavřel trenér Karel Trnečka.

Zlínský KFS – Olomoucký KFS 2:5 (0:2)

Branky: 60. Michálek, 73. Velecký – 25., 62., 68. a 79. Navrátil, 36. Schlehr. Rozhodčí: Kovarčík – Volek, Zicháček.

Zlínský KFS: Eliáš – Kocián, Michálek, Juřica, Ondřejka – Chovanec (72. Dulík), Horáček, Školník, Mydlář (66. Charuza) – Bartozel (76. Drda), Velecký. Trenéři: Petr Zapletal, Jaroslav Matějíček.

Olomoucký KFS: Zbořil – Kaďorek (87. Gargulák), Krejčíř, Samek, Bubeník – Schlehr, Šinogl (87. Kyselák), Zimčík, Woitek (80. Hornich) – Ferenc (72. Koutný), Navrátil. Trenéři: Karel Trnečka, Jiří Mika, Petar Aleksijevič.

Tým Olomouckého KFS se může připravovat na soupeře z Jihomoravského kraje, se kterým bude bojovat v Rosicích na místním stadionu Slovanu  25.5.2016 od 17:30 hod.

Oba výběry se potkají znovu po dvou letech. V červnu 2014 uspěl v Kroměříži po penaltách Jihomoravský kraj. Ale zatímco tehdy už vítěz postupoval do evropské kvalifikace amatérského mistrovství Evropy, tentokrát jej čeká ještě jeden duel. V Praze proti vítězi české části kvalifikace.

Podrobnější  informace  na odkazu

http://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/krajska-repre-zavalela-zlinskemu-sokovi-nasypala-petku-a-je-v-moravskem-finale-20160504.html

Momentky z utkání jsou  uloženy ve fotogalerii.

Grassroots workshop ve slovinské Lublani inspiroval i FAČR
28. duben 2016

Ve slovinské Lublani se konal již 11. Grassroots workshop pro zástupce všech 54 členských asociací UEFA. Za FAČR se akce zúčastnili Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení, společně s Michalem Blažejem, Grassroots manažerem FAČR.

https://mujfotbal.fotbal.cz/grassroots-workshop-ve-slovinske-lublani-inspiroval-i-facr/a2565

Bezpečné branky do mládežnických fotbalových soutěží Olomouckého kraje
12. duben 2016

Vážení kolegové, představitelé fotbalových klubů Olomouckého kraje,

Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Olomouckého krajského fotbalového svazu v návaznosti na již realizované projekty Bezpečné branky se dohodl s firmou Clean for you která tyto branky vyrobila na možnosti nabídnout klubům tkzv. Bago branky. Můžete si je prohlédnout na webu firmy www.cleanforyou.cz. Branky byly vystaveny na mimořádné valné hromadě a setkaly se se zájmem klubů. Proto Správní rada Nadačního fondu rozhodla na svém zasedání 5. 4. 2016, že na pořízení těchto branek přispěje klubům 50 % z pořizovací ceny. (Původní cena 3 350,- Kč, cena pro kluby OKFS: 1 675,- Kč + DPH tj. 2 027,- Kč vč. DPH za jednu branku)

  • Speciální tréninková brána se sítí

rozměry: 120x80 cm, ø tyčí 80 mm
materiál: slitina hliníku
hmotnost: 6 kg (včetně sítě a příslušenství)
cena: 2 027 (včetně DPH)

 

Současně upozorňujeme, že je ještě možné požádat o set Bezpečných branek tam, kde se prokazatelně ukáže, že již dodaný set nestačí vzhledem k rozsahu mládežnických aktivit. V tomto případě bude podíl klubu na pořízení dalšího setu dodatečně určen po jednání VV, ostatní náklady budou hrazeny buď z prostředků Olomouckého KFS, nebo Nadačního fondu.

Své požadavky posílejte na email svého OFS, případně na sekretáře Olomouckého KFS.

Ing. Zdeněk Konupčík                                             Mgr.StanislavKaláb  

předseda komise mládeže                                        předseda VV OKFS

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN