Aktuality

Grassroots workshop ve slovinské Lublani inspiroval i FAČR
28. duben 2016

Ve slovinské Lublani se konal již 11. Grassroots workshop pro zástupce všech 54 členských asociací UEFA. Za FAČR se akce zúčastnili Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení, společně s Michalem Blažejem, Grassroots manažerem FAČR.

https://mujfotbal.fotbal.cz/grassroots-workshop-ve-slovinske-lublani-inspiroval-i-facr/a2565

Bezpečné branky do mládežnických fotbalových soutěží Olomouckého kraje
12. duben 2016

Vážení kolegové, představitelé fotbalových klubů Olomouckého kraje,

Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Olomouckého krajského fotbalového svazu v návaznosti na již realizované projekty Bezpečné branky se dohodl s firmou Clean for you která tyto branky vyrobila na možnosti nabídnout klubům tkzv. Bago branky. Můžete si je prohlédnout na webu firmy www.cleanforyou.cz. Branky byly vystaveny na mimořádné valné hromadě a setkaly se se zájmem klubů. Proto Správní rada Nadačního fondu rozhodla na svém zasedání 5. 4. 2016, že na pořízení těchto branek přispěje klubům 50 % z pořizovací ceny. (Původní cena 3 350,- Kč, cena pro kluby OKFS: 1 675,- Kč + DPH tj. 2 027,- Kč vč. DPH za jednu branku)

  • Speciální tréninková brána se sítí

rozměry: 120x80 cm, ø tyčí 80 mm
materiál: slitina hliníku
hmotnost: 6 kg (včetně sítě a příslušenství)
cena: 2 027 (včetně DPH)

 

Současně upozorňujeme, že je ještě možné požádat o set Bezpečných branek tam, kde se prokazatelně ukáže, že již dodaný set nestačí vzhledem k rozsahu mládežnických aktivit. V tomto případě bude podíl klubu na pořízení dalšího setu dodatečně určen po jednání VV, ostatní náklady budou hrazeny buď z prostředků Olomouckého KFS, nebo Nadačního fondu.

Své požadavky posílejte na email svého OFS, případně na sekretáře Olomouckého KFS.

Ing. Zdeněk Konupčík                                             Mgr.StanislavKaláb  

předseda komise mládeže                                        předseda VV OKFS

Fotbaloví veteráni z Hněvotína pojedou na finále do Prahy
11. duben 2016

Fotbaloví veteráni z Hněvotína pojedou na finále do Prahy

Zvítězila kvalita, bojovnost a nezbytné štěstí.

OLOMOUC 9. 4. 2016  Hraje se na góly! Sobotní turnaj fotbalových veteránů ´O pohár předsedy O KFS´, přinesl radost i smutek současně. Radost museli mít všichni, kteří se i přes deštivé počasí přišli podívat. „Zápasy měly opravdu výbornou úroveň. Bylo vidět, že fotbalový kumšt ti kluci mají pořád v sobě,“ chválil aktéry Stanislav Kaláb, předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu. Smutek pak ovládl duše reprezentantů prostějovského OFS, kteří doplatili na smůlu v koncovce a museli se smířit s druhou příčkou za vítězným výběrem Olomoucka.

Sestava vítězného družstva FC Hněvotín:

Toufar Lumír,Vánský Antonín,Šulc Jiří,Doležal Mojmír,Romanovský Dušan,Barčík Michal,Galus Michal,Duda Marek,Stolička Libor,Palčo Jiří,Jelínek Tomáš.

Trenér : Kaštyl Martin

Asisten trenéra : Hariň Miroslav

Důležité upozornění klubům o povinnosti zveřejnit účetní závěrku
1. duben 2016

FAČR si tímto dovoluje připomenout fotbalovému hnutí tu skutečnost, že účetní jednotky zapsané v některém z veřejných rejstříků mají dle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví ve znění zákona č. 221/2015 Sb., resp. jeho přechodného ustanovení pod bodem č. 2, povinnost zveřejnit účetní závěrku v plném či zjednodušeném rozsahu za rok 2014 nejpozději do 31.3.2016, a to zasláním ke zveřejnění do Sbírky listin toho rejstříkového soudu, který vede jejich účetní jednotku ve veřejném rejstříku. Pokud má účetní jednotka povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, zašle ke zveřejnění závěrku i zprávu auditora. 

 

Povinnost zveřejnit účetní závěrku za rok 2015 v rozsahu odpovídajícím vedenému účetnictví je stanovena pro všechny účetní jednotky, které jsou zapsané v některém z veřejných rejstříků, a to do 30. 11. 2017.

Povinnost zveřejnit účetní závěrku za rok 2016 v rozsahu odpovídajícím vedenému účetnictví, ale i přehled o majetku a závazcích, který účetní jednotka účtující v sestavě jednoduchého účetnictví sestavuje do šesti měsíců po skončení účetního období, je stanovena pro ty účetní jednotky, které jsou zapsané v některém z veřejných rejstříků, a to nejpozději do 12 měsíců od rozvahového dne zveřejňované účetní závěrky (sestaveného přehledu o majetku a závazcích).

Při nesplnění povinností v termínech jak je uvedeno výše vyzve příslušný rejstříkový soud účetní jednotku ke splnění povinností, pokud účetní jednotka nebude na výzvu reagovat, vystavuje se riziku vyměření pořádkové pokuty.

Zveřejnění zasláním do Sbírky listin je možné pouze elektronicky, a to ve formátu PDF. Každá listina se předává jako právě jeden PDF dokument, není tedy možné rozdělit jednu listinu do více PDF dokumentů a ani slučovat více listin do jednoho PDF dokumentu. Velikost předávaných dokumentů je omezena na 150 kB na jednu stránku listiny. PDF dokumenty nesmí být zašifrovány, zaheslovány a nesmí být omezena možnost jejich tisku.

Listiny ve formátu PDF je možné zasílat buď:

datovou schránkou – max. velikost zasílaného souboru 10 MB

není nutný elektronický podpis, pokud je zasíláno z datové schránky osoby, které se týkají zasílané dokumenty, pokud podává osoba, které se zveřejňované dokumenty netýkají (např. advokát, účetní firma), el. podpis nutný je

e-mailem na elektronickou adresu soudu – max. velikost zasílaného souboru 10 MB

je nutný uznávaný elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu

on-line podáním prostřednictvím portálu https://or.justice.cz/ias/ui/podani - max. velikost zasílaného souboru 10 MB

je nutný uznávaný elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu

- webovou aplikací ePodatelna dostupnou na www.justice.cz – max. velikost zasílaného souboru 10 MB

o je nutný uznávaný elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu

na technickém nosiči dat (CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW) zasláním poštou nebo předáním na podatelně soudu

musí být přiložen průvodní dopis, který vlastnoručně podepíše statutární orgán a pokud listinu zasílá jiná osoba (např. advokát, účetní firma) musí být přiložena i podepsaná plná moc či odkaz na plnou moc, která je již u soudu založena

Soubory větší než 10 MB nelze zasílat elektronicky, je tedy možné je podat pouze na technickém nosiči dat.

Odhlášení družstva ze soutěže
25. březen 2016

Informace pro kluby Krajské soutěže dorostu Dne 23.3.2016 došlo k odhlášení ze soutěže družstva Sportovního klubu Slatinice. Oficiální vyloučení družstva ze soutěže a anulování výsledků proběhlo na zasedání příslušných komisí KFS  ve čtvrtek 24.3.2016. STK KFS tuto skutečnost sděluje klubům, hrajícím Krajskou soutěž dorostu s tím, že družstva, která se měla v jarní části utkat s družstvem SK Slatinice mají v daném termínu volno.

 V Olomouci dne 24.3.2016                                                         Kalina Josef, v.r.

                                                                                                         předseda STK KFS

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN