TOPlist

Aktuality

ČLENSTVÍ
17. únor 2016

PROČ PRODLOUŽIT ČLENSTVÍ DO KONCE ÚNORA?

Od 1. 1. 2016 do 28. 2. 2016 probíhá řádný termín pro prodloužení členství ve FAČR pro rok 2016. Ke dni 16. 2. 2016 evidujeme pouze cca 100 tisíc členů, kteří mají členství řádně prodloužené, a to z celkového počtu 324 948 členů k prosinci 2015. Ostatní mají čas pouze do 28. 2. 2016, aby tak provedli v řádném termínu.

Datum 28. 2. 2016 je důležité i pro Vaše kluby. Přijaté příspěvky budou zpětně rozděleny mezi fotbalové kluby dle nového klíče schváleného na Valné hromadě uvedeného nawww.fotbal.cz. Dotace se týkají pouze klubů hrajících krajské a okresní soutěže a klubů, jejichž družstva hrají pouze mládežnické soutěže. Celková částka, která bude nazpět vrácena do fotbalových klubů bude ve výši 80% všech přijatých členských příspěvků. Dále pak kluby obdrží podíl ze státní finanční dotace ve výši 25 milionů korun, která bude dělena dle tohoto klíče:

10 milionů Kč na hráče mladší a včetně 18 let

15 milionů Kč na hráče starší 18 let

Přerozdělování ve prospěch Vašeho klubu proběhne dle počtu Vašich hráčů v jednotlivých věkových kategoriích, kteří mají ke dni 28. února 2016 řádně prodloužené své členství ve FAČR. Za hráče, kteří do tohoto dne nebudou mít své členství řádně prodloužené, klub podíl dotace ve výši 25 mil. Kč ani podíl dotace ve výši 80% z členských příspěvků neobdrží! Aktuální stav členství u jednotlivých hráčů FAČR je možné sledovat na is.fotbal.cz. Platné členství pro rok 2016 ukazuje zelené označení u jména hráče v databázi, kterou lze nalézt na uvedené adrese.

Podmínkou pro obdržení podílu dotace na hráče ze členství je start alespoň v jednom soutěžním utkání podzimní části sezóny 2015/16. Monitoring startu hráčů bude zabezpečen prostřednictvím informačního systému FAČR. Vypočtený podíl finančních zdrojů bude připsán na klubový podúčet zřízený v IS FAČR, ze kterého budou hrazeny náklady spojené se starty klubu v soutěžích.

V loňském roce byla zpětně mezi kluby rozdělena částka přesahující 53 milionů korun. Což při přepočítání na jednotlivé členy a kluby znamenalo, že fotbalový klub obdržel 217 Kč za každého svého člena, který v řádném termínu prodloužil své členství ve FAČR.

 

Odkaz na video z turnaje U14 o „POHÁR PŘEDSEDY ŘK FAČR PRO MORAVU“
3. únor 2016

https://www.youtube.com/watch?v=NlP9vPfGBe8&feature=youtu.be

21.ročník halového turnaje krajských výběrů starších žáků U -14 o „ POHÁR PŘEDSEDY ŘK FAČR PRO MORAVU“ vyhrál Jihomoravský kraj
30. leden 2016

Vítězný tým Jihomoravského kraje 21.ročníku halového turnaje krajských výběrů starších žáků U -14  o „  POHÁR PŘEDSEDY ŘK FAČR PRO MORAVU“ 

Další blok trenérské licence "B"
18. leden 2016

O víkendu 15-17. ledna proběhl další blok školení trenérů licence „B“ ,kde vedl jednu z přednášek uznávaný trenér ,nyní v roli konzultanta A týmu reprezentace ČR pan Karel Brückner. Přítomným frekventantům zejména přednášel postřehy ze své dlouhodobé činnosti trenéra v návaznosti na nové trendy trénování a pojetí hry.Neopomněl přidat zážitky a postřehy z nynější funkce konzultanta A týmu reprezentace ČR. Tato přednáška byla pro mnohé poučná.Více foto ve fotogalerii .

Krajské dotace a příspěvky - 2016
4. leden 2016

Dotace z krajského rozpočtu jsou poskytovány v souladu s Programovým prohlášením Rady Olomouckého kraje a dalšími rozvojovými dokumenty Olomouckého kraje. Cílem poskytování dotací je rozvoj našeho kraje a uspokojování všestranných potřeb jeho obyvatel.

V roce 2016 je většina krajských dotačních programů vyhlašována na základě obecných vzorových dokumentů, které uvádíme v obecné části těchto stránek.  Žadatel zde najde rovněž postup pro případ, že v seznamu dotací nenalezne program, ve kterém může v roce 2016 požádat o dotaci – Stručně a jednoduše – jak si žádat o krajskou dotaci v roce 2016. V průběžně aktualizovaném seznamu dotačních programů jsou uvedeny předpokládané termíny vyhlašování dotačních programů, z nichž některé jsou dále členěny na dotační tituly. U každého dotačního programu je uvedena kontaktní osoba, na kterou se může žadatel obrátit se svým dotazem. Každý dotační program je zveřejněn nejméně 30 dnů před termínem spuštění sběru žádostí o dotaci z krajského rozpočtu, žadatel má tedy dostatek času nastudovat podmínky dotačních programů a seznámit se s technikou podávání žádostí.

V sekci Software602 Form Filler, manuály dotací, cvičná žádost o dotaci naleznete pokyny k otevření a vyplnění žádosti o dotaci, včetně odkazu na program Software602 Form Filler, který je nutný pro vyplnění žádosti. Dále příručku pro správné vyplnění žádosti a další technické informace. Až do termínu spuštění příjmu žádostí v konkrétních dotačních programech jsme pro vás navíc připravili cvičnou žádost o dotaci, na které si můžete vyzkoušet podání žádosti, a to bez obavy zápisu cvičných údajů do databáze žádostí.

Program na podporu sportu v Olomouckém kraji

 

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN