Aktuality

Upozornění KR O-KFS o stavu rozhodčích pro jarní část SR 2015/2016 v soutěžích O-KFS
21. březen 2016

Začátek jarní fotbalové sezony v soutěžích O-KFS už pomalu klepe na dveře, fotbalisté zanedlouho vyběhnou na trávník, aby bojovali o důležité body. Otázkou však zůstává, jestli sek zápasům dostaví kvalifikovaný rozhodčí.Jak k takové situaci může vůbec dojít? Je to jednoduché. Rozhodčí prostě nejsou! „V soutěžích Olomouckého krajského fotbalového svazu je pro jarní část na nominační listině 75 kvalifikovaných rozhodčích. Proti roku 2012, kdy soutěže řídilo cca 105 rozhodčích je úpadek zřetelný. Počet je v současné době tak nízký, že není a ani nebude možné pokrýt všechna víkendová utkání trojici rozhodčích zejména v I.B. třídách

 

Nárok na dotaci ze státního rozpočtu
21. březen 2016

Z  ohledem na usnesení vlády České republiky ze dne 6. srpna 2014 č. 657 a především v souladu s usnesením ŘVH FAČR z5.6.2015 upozorňuje FAČR své členské kluby krajských a okresních soutěží, jakož i kluby účastnící se svými družstvy pouze mládežnických soutěží, že na čerpání dotace v roce 2016 způsobem uvedeným ve zmíněném usnesení ŘVH (formou klubových podúčtů zřízených v IS FAČR) má nárok pouze ten členský klub FAČR, který v předmětném období vede účetnictví (dříve známo pod pojmem „podvojné účetnictví“).

Tuto skutečnost garantuje klub potvrzením Čestného prohlášení prostřednictvím IS FAČR.

Při nesplnění podmínky vedení tzv. „podvojného“ účetnictví dotace nebude poskytnuta resp. nebude otevřen klubový podúčet vIS FAČR.

V návaznosti na toto FAČR apeluje na KFS a OFS, ev. na OS ČUS, aby se pokusily vejít v dialog se „svými“ místně příslušnými kluby, které dosud nesplňuji podmínku vedení „podvojného“ účetnictví o možnosti spolupráce v této oblasti zajištění vedení účetnictví, a to samozřejmě za podmínky finančního podílení se klubů na nákladech KFS a OFS vzniklých ve spojitosti svedením účetnictví klubů v rámci daného KFS, OFS, ev. OS ČUS.

Nábor nových rozhodčích OFS Olomouc
25. únor 2016

Aktualizovaný věcný záměr nového Přestupního řádu
24. únor 2016

Dne 23. 2. 2016 schválil Výkonný výbor aktualizovaný věcný záměr nového Přestupního řádu, jehož účinnost je předpokládána k 1. 6. 2016.

Rovněž vzal na vědomí i návrh jeho paragrafového znění. K němu jsou členové FAČR oprávněni podávat své připomínky, a to nejpozději do 31. 3. 2016 na e-mailovu adresu riha@fotbal.cz, přičemž předmětné dokumenty jsou dostupné ZDE.

Návrh stanov Olomouckého krajského fotbalového svazu
18. únor 2016
Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN