TOPlist

Aktuality

Oslavy 80-ti let založení fotbalového klubu FC Beňov
24. srpen 2020

V sobotu 22. 8. 2020 se uskutečnily v FC Beňov oslavy 80-ti let založení fotbalového klubu. Krásné počasí provázelo program, který již od 9 hodin ráno zahájil turnaj starších přípravek za účasti 6 týmů. Z vítězství se radovalo mužstvo SK Hranice, domácí borci obsadili 4. příčku. Odpolední program začal od 14.30 hodin mistrovským utkáním mužů krajské soutěže 1.A třídy mezi FC Beňov a FC Kostelec na Hané, ve kterém byli úspěšnější domácí hráči a zvítězili poměrem 5:2. Vyvrcholením slavnostního dne bylo předání čestných uznání a pamětních medailí zasloužilým činovníkům FC Beňov z rukou prezidenta klubu Michala Zavadila, sekretáře Ondřeje Hudíka, předsedy Olomouckého krajského fotbalového svazu Stanislava Kalába a předsedy Okresního fotbalového svazu Přerov Romana Párala. Tento akt byl pro většinu oceněných velmi emotivní a příjemný. Milým překvapením pro výbor oddílu bylo předání čestného uznání  a dárkového koše od starosty obce Beňov Ivo Pitnera a místostarostky Lenky Pavlíkové. Rovněž potěšila krátká zdravice zástupců fotbalových orgánů, kdy vzpomněli i dvou, dnes již nežijících, významných osobností historie fotbalu v Beňově, pánů Ladislava Dvořáka a Ladislava Cigánka a předali zástupcům klubu dva fotbalové míče pro štěstí. Posledním bodem celodenního programu bylo přátelské utkání starých gard FC Beňov a výběru okresu Přerov. V tomto utkání o výsledek až tak moc nešlo, důležité je, že ho všichni aktéři přežili ve zdraví J. Celý den byly k dispozici atrakce pro děti, bohatá tombola a výborné občerstvení. Poděkování  za velmi dobře zorganizovanou akci patří všem pořadatelům a samozřejmě sponzorům, bez kterých by nebylo možné oslavy uspořádat.

Za výbor FC Beňov Michal Zavadil, prezident

TMK Olomouckého KFS pořádá školení trenérů UEFA Grassroots C licence
17. srpen 2020

Dle Řádu trenérů FAČR je UEFA Grassroots C licence povinnou licencí před UEFA B licencí.

Bez Grassroots C licence nemůže být zájemce ke studiu UEFA B licence přijat.

Cena kurzu je 1.500,- Kč (platba proběhne na místě proti dokladu)

Termín školení: pátek 04. 12. –  neděle 06. 12. 2020

Místo školení: Olomoucký KFS, Na Střelnici 39, 779 00 Olomouc

Délka studia: 40 vyučovacích hodin (teorie + praxe)

Přihláška ke školení: fotbal.cz/registrace-kurzu/

Uchazeči o studium musí na základě řádu licenčního studia předložit :

• Leader certifikát online-licence-grassroots-leader/

Informace k teoretické a praktické části školení:

• poznámkový blok a psací potřeby

• sportovní oblečení pro praxi (kopačky, halovou obuv se světlou podrážkou, míč)

Podrobné informace v pozvánce :

TMK Olomouckého KFS pořádá školení trenérů UEFA B Licence
16. srpen 2020

Termín školení: 08. 01. –  13. 03. 2021

Místo školení: Olomoucký KFS, Na Střelnici 39, 779 00 Olomouc

Délka studia: 120 vyučovacích hodin (teorie + praxe)

Cena kurzu je 3.500,- Kč (platba proběhne na místě proti dokladu).

Přihláška ke školení: /registrace-kurzu/

Uchazeči o studium musí na základě řádu licenčního studia předložit :

• Leader certifikát /leadercertifikat.fotbal.cz/

Informace k teoretické a praktické části školení:

• poznámkový blok a psací potřeby

• sportovní oblečení pro praxi (kopačky, halovou obuv se světlou podrážkou, míč)

Podrobné informace v pozvánce :

Fotbal tě potřebuje! Staň se rozhodčím
14. srpen 2020

V České republice aktuálně funguje 4020 fotbalových rozhodčích na všech úrovních, od první ligy až po poslední třídy v okresech. Ideální stav je šest až sedm tisíc. Proto se Fotbalová asociace České republiky rozhodla odstartovat kampaň Chci pískat!, jejímž cílem je oslovit sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají fotbal v srdci a chtějí mu pomoci v nové roli.

Proč se stát rozhodčím?

Stát se rozhodčím znamená jedinečnou příležitost, jak být do fotbalu vtažený jako jeho důležitá součást a naplno jej prožívat. Může to být i velká šance pro ty fotbalisty, kteří se chystají ukončit svou hráčskou kariéru. Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku (okolo 20 let). Cesta na vrchol není lehká, ale ti nejšikovnější ze všech mohou každý rok pokročit o soutěž výše a v horizontu několika let být v domácím prostředí vzorem pro další začínající sudí.

Jaké jsou požadavky na rozhodčí?

Pokud máte rádi fotbal, jste dobře fyzicky připraveni a psychicky odolní, dokážete se samostatně rozhodovat a už vám bylo 15 let, tak se můžete zúčastnit náboru na fotbalové rozhodčí. Fotbalová asociace České republiky hledá muže i ženy.

  • Požadavky na rozhodčího jsou uvedeny v Řádu rozhodčích a delegátů FAČR ZDE.
  • Na následujícím linku je registrační formulář: www.chcipiskat.cz
  • Veškeré informace o náborové kampani najdete zde: www.chcipiskat.cz

Zájemci o pozici rozhodčího se pro další informace mohou obrátit na nebližšího předsedu komise rozhodčích v patřičném okrese našeho kraje .Kontakty na předsedy KR OFS jsou uvedeny na webu KFS  http://www.kfsol.cz/  v gesci patřičného okresu , nebo  na pana Miroslava Tulingera – tulinger@fotbal.cz.

FAČR - Mimořádná finanční podpora do klubů!!
11. srpen 2020

Výkonný výbor FAČR schválil pro kluby mimořádnou finanční podporu. O tuto podporu je potřeba požádat v IS FAČR co nejdříve.

Výpočet finanční podpory:  

zvláštní finanční podporu pro členské kluby, které mají k 31. březnu 2020 více než 6 členů mladších 18 let. Jde celkem o částku 20 000 000 Kč, která bude rozdělena do 2 410 členských klubů.

Celková částka mimořádné finanční podpory 20 000 000 / počet členů do 18 let v klubech = 147 Kč na člena do 18 let

Tuto finanční podporu budou administrovat Okresní fotbalové svazy přes informační systém FAČR (administrace probíhá stejně jako v roce 2017, tj. schvalování žádostí, kontrola vyúčtování a její následné schvalování).

Návod pro kluby zasílám zde  dotace

 Termín pro odevzdání a schválení žádostí o finanční podporu je nejpozději do 30.9.2020.
Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN