TOPlist

Aktuality

Losovací aktiv Ol KFS
19. červen 2019

Losovací aktiv Olomouckého krajského fotbalového svazu, se koná ve čtvrtek  27.června 2019, v 17,00 hod v sále BEA centrum Olomouc (v přízemí), třída Kosmonautů 1288/1 (výšková prosklená budova vedle Moravské vysoké školy, směr hlavní vlakové nádraží)

Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže,dle SŘ § 17

V případě své neúčasti se vystavují pořádkové pokutě ,dle RS KFS čl.58.2 za neplnění si svých povinnosti vůči KFS.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží  a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno před konáním losovacího aktivu na Úřední desce webových stránek KFS www.kfsol.cz.

 

Ing. Josef Kalina 

předseda STK           

Vítězem krajského poháru FAČR je 1.FC Olešnice u Bouzova
6. červen 2019

Olešnice po penaltách získala pohár a opět slaví double

„Jsme šťastní, že se nám to znovu povedlo. Dohrávali jsme v jedenácti lidech, když musel nastoupit i trenér,“ usmíval se olešnický kapitán Radek Zapletal.

Finálový zápas přinesl obrovské drama, v základní hrací době totiž skončil nerozhodně 3:3. Papírový favorit přitom na vyrovnání dosáhl až v 88. minutě zásluhou Martina Nováka. Jeho tým pak zvládl i následné penalty.

„Bylo to vyrovnané utkání, takže velká spokojenost. Vyhráli jsme soutěž tři kolapřed koncem a finále poháru bylo těžké, protože jsme neměli moc lidí na střídání,“ usmíval se hrající trenér vítězného celku Ladislav Gallo, jehož tým kromě poháru suverénně ovládl ročník I. B třídy, skupiny B.

„Jsem hrozně rád za kluky, protože už jedeme z posledních sil,“ řekl kouč.

Jeho tým čeká v novém ročníku boj v I. A třídě, start sezony si navíc zpříjemní v předkole MOL Cupu. „Pro olešnické i bouzovské fanoušky je to zpestření. Kdo by před pěti lety čekal, že se tam něco takového bude hrát,“ hodnotil trenér Gallo.

Olešnice chce i v příští sezoně ve vyšší soutěži hrát prim a jejím cílem je další postup. „Máme vytipovaných pár hráčů, dojde k výraznému posílení kádru. Naším cílem je hrát pěkný fotbal a chceme jít na postup do krajského přeboru,“ prohlásil bez okolků Ladislav Gallo.

1. FC Olešnice u Bouzova – Spartak Lipník nad Bečvou 3:3 (2:1), na pen.: 4:3

Branky: 13. a 19. Puchr, 88. Novák – 9. Semian, 47. Zavadil, 85. Hurta. Rozhodčí: Brázdil – Slota, Motal. ŽK: Puchr, Gallo – Dudík, Kubica. Diváci: 334.

Olešnice: Snášel – Rýznar, Zapletal, Havlíček, Semian, Knápek, Kolomazník, Novák, Puchr, Kováč, Gallo (78. Sasák). Trenér: Ladislav Gallo.

Lipník: Švaček – Hotěk, Machala, Dudík, Lyko (30. Pospíšil, 83. Enenkel), Baran (46. Filípec), Hurta, Kubica, Kovařík, Zavadil, Zelenay. Trenér: Jan Bednář.

 

fotogalerie z finále krajského poháru zde.

Vítězem McDonald‘s Cupu je Šumperk. ZŠ Sluneční ovládla Svátek fotbalu
5. červen 2019

Vítězem McDonald‘s Cupu je Šumperk. ZŠ Sluneční ovládla Svátek fotbalu

„Je to výborný ročník, asi nejlepší, co jsem měl. Kluci to potvrzují i v soutěži. Vyhráli žákovskou ligu a za celý rok prohráli jediný zápas,“ řekl pyšný trenér Petr Strnad.

Šumperk v celém turnaji sázel na týmové pojetí. Jeden z jeho hráčů, ale vyčníval nad ostatní. Daniel Smékal byl s neskutečnými 22 góly v šesti zápasech nejlepším střelcem celého turnaje a rozhodl i finále proti pražské ZŠ Marjánka, za kterou hrají malí sparťané.

Šumperk ve finále vedl rychle po dvou Smékalových gólech 2:0, Marjánka ale do poločasu srovnala krok. Dramatický druhý poločas nakonec v závěru rozhodl třetí gól Daniela Smékala a zajistil k radosti početné skupiny fanoušků ze Šumperku triumf své škole.

„Dan je rozdílový hráč, který si umí poradit v gólových situacích, to je samozřejmě v těchto zápasech důležité,“ doplnil Strnad.

Kromě poháru se šumperští fotbalisté mohou těšit také na společnou cestu na vybraný zápas italského AC Milán na slavném stadionu San Siro.

Na třetím místě skončila domácí Základní škola Heyrovského, která v semifinále nestačila na Šumperk, ale v boji o bronz porazila ZŠ Kylešovice z Opavy.

Vítězem McDonald‘s Cupu je Šumperk. ZŠ Sluneční ovládla Svátek fotbalu

veškeré výsledky naleznete zde

Krajské soutěže mládeže v Olomouckém KFS v SR 2019/20
1. červen 2019

Schválená struktura mládežnických soutěží KFS pro SR 2019/20.Soutěže budou otevřeny  za předpokladu přihlášení dostatečného počtu družstev v dané kategorii.

IV. ročník turnaje fotbalových veteránů „ O pohár předsedy Ol-KFS“
12. květen 2019

Dne  10.5.2019 proběhl ve sportovním areálu Sokola Prosenice  IV. ročník turnaje fotbalových veteránů „ O pohár předsedy Ol-KFS“. Na poslední chvíli se odhlásilo družstvo FC Jesenicko. Turnaje se zúčastnili zbylý čtyři zástupci OFS. Celý turnaj měl výbornou úroveň.Hrálo se  na velmi dobře připravených  hracích plochách  sportovního areálu Sokola Prosenice. Všem  pořadatelům patří dík za skvěle zajištěné zázemí pro  zúčastněné družstva. Poděkování patří také Haně Řezníčkové,fotografce ,která celý turnaj zdokumentovala.Kompletní fotky z celého turnaje jsou vloženy ve fotogalerie na webu KFS.

Celkovým vítězem IV. ročníku turnaje fotbalových veteránů „ O pohár předsedy Ol-KFS“se stalo družstvo TJ Sokol Plumlov,které si zajistilo účast v Republikovém finále 7. června 2019.Pořadatelem  bude  oddíl SK Slaný .
 
V
ítězné družstvo TJ Sokol Plumlov:

Nejlepší hráč Petr Gottwald , střelec Jiří Judas, brankář Petr Malinka

kompletní fotogalerie z turnaje 

 

 
Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN