Aktuality

Olomoučtí studenti se seznamovali s fotbalovým zákulisím
24. duben 2017

Během pátku 7. dubna se mohli studenti olomouckého Gymnázia Čajkovského blíže seznámit se zákulisím profesionálních fotbalových soutěží, neboť školu navštívili Radek Kubíček, člen VV KFS, a Ing. Petr Vysloužil, předseda Komise rozhodčích.

Přibližně hodinová beseda na půdě Gymnázia Čajkovského proběhla s vedením Olomouckého krajského fotbalového svazu, které zastupoval člen VV KFS Olomouc Radek Kubíček, ve spolupráci s Komisí rozhodčích a jejím předsedou Ing. Petrem Vysloužilem. Téma této besedy znělo Jak těžké to má fotbalový rozhodčí profesionálních soutěží.

Ing. Petr Vysloužil působí ve vrcholových soutěžích jako rozhodčí přes 10 let a má i mezinárodní zkušenosti z Evropské ligy. Studenti se tak mohli blíže seznámit s prostředím a zákulisím vrcholových fotbalových soutěží a nahlédnout „pod pokličku“ tohoto oblíbeného sportu.

Beseda sloužila také k navázání užší spolupráce se školou a k náboru fotbalových rozhodčích mezi mladými adepty. Ti tak mají možnost se pod odborným vedením dostat také do profesionálních soutěží.

Gymnázium Čajkovského dlouhodobě podporuje sportovně nadané studenty, kteří mohou studovat ve speciální sportovní třídě čtyřletého studia, které vhodně zohledňuje vyšší časovou zaneprázdněnost studentů se standardem výuky na gymnáziu. Škola tak dlouhodobě sklízí ovoce v podobě nejrůznějších prvenství, z poslední doby např. titul nejlepší tým házenkářek ze SŠ ČR, v rámci družstev volejbalistek studentky uspěly spolu s TJ Sokol Šternberk v extralize kadetek a nyní hoši vyhráli republikový titul ve futsalu.

Plánuje se, že spolupráce mezi Gymnáziem Čajkovského v čele s ředitelem Mgr. Radkem Čapkou a Olomouckým krajským fotbalovým svazem bude dál pokračovat.

Okresní Grassroots trenéři mládeže OFS FACR - výběrové řízení
21. duben 2017

Vypisujeme výběrové řízení na pozici GTM ve všech OFS v rámci Olomouckého KFS.

Uchazeči jsou povinni nejpozději do 31. května 2017 poslat na e-mail příslušného GTM -  Olomouckého KFS  (Vitonský Oldřich) životopis, přičemž jeho doručení bude považováno za přihlášku do výběrového řízení.

Vybraní kandidáti budou kontaktováni a přesná doba pohovoru jim bude písemně formou e-mailu upřesněna.

V případě nejasností mě kontaktujte.

Pěkný den Vám všem přeje

                    GTM Ol. KFS Vitonský Oldřich

Ceny Dr. Václava Jíry za rok 2016
19. duben 2017

Fotbalová asociace ČR  stejně, jako předchozí laureáty ,vyznamenala za celoživotní přispění k rozvoji českého fotbalu zástupce Olomouckého krajského fotbalového svazu. Předání cen se dnes odehrálo tradičně v  Břevnovském klášteře v Praze. Vyznamenaným předali ocenění místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal a generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Luděk Langhammer
Hráčskou, trenérskou a funkcionářskou kariéru spojil s Tatranem Písařov, kde trénoval mládež. Po ukončení hráčské činnosti se stal rozhodčím na okresní a krajské úrovni. V současnosti je delegátem na kraji. V oddíle prošel řadou funkcí, stejně jako na OFS v Šumperku, kde je místopředsedou okresního svazu a předsedou Hospodářské komise. K tomu je i pokladníkem v Tatranu Písařov.

 Rüdiger Nistler

Třiasedmdesátiletý pan Nistler patří k legendám fotbalu v Jeseníku, v místním klubu se angažuje plných šedesát let. Začínal v žákovském týmu, ale už v sedmnácti byl přeřazen do mužstva dospělých. Šestadvacet let působil na pozicích brankáře nebo stopera… Pak se stal trenérem, střídavě vedl družstva dospělých, byl ale po nějaký čas vedoucím mužstva. Později pracoval jako správce stadionu a kustod klubu.

 Pavel Winkler

Devětasedmdesátiletý pan Winkler zasvětil život fotbalu v TJ OP Prostějov, od roku 1949 tam hrál fotbal, dotáhl to až do divize. Kvůli zranění skončil předčasně hráčskou činnost, ale hned začal s prací funkcionáře. Byl dlouholetým sekretářem klubu a po jeho zániku v roce 1995 se začal věnovat funkcionářské práci v TJ Haná Prostějov, kde je dodnes. V devadesátých letech se stal členem Disciplinární komise na okrese Prostějov a činnost v ní ukončil až vloni

KRAJSKÁ GRASSROOTS KONFERENCE - prezentace
17. duben 2017

 

Zde si můžete stáhnout prezentaci z Krajské Grassroots konference konané dne 11.4.2017.

 

https://ulozto.cz/!YWplypZpt3ZH/krajska-konference-zip

FAČR - Staň se rozhodčím - nábor rozhodčích
11. duben 2017

Není pochyb, že fotbal je nejkrásnější kolektivní hrou a současně i nejmasovějším sportem naší planety. Je to hra jednoduchá, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející lidem kladné i záporné emoce v mimořádných dávkách. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Jen v samých začátcích tohoto sportu se utkání odehrávala bez rozhodčích, hráči se prostě mezi sebou nějak dohodli. Velmi záhy ale zjistili, že dohoda mnohdy není možná. Proto od roku 1874, kdy The Football Association v Anglii zavedla institut rozhodčího, dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný.

Funkce rozhodčího ve fotbalu je naprosto nezastupitelná

V současné době je ve FAČR celkem 3732 registrovaných rozhodčích (stav dle databáze Informačního systému FAČR k 27. 1. 2017).

PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat.

Bonusy pro rozhodčí

Více informací jak a proč se stát rozhodčím  zde

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA pro nábor rozhodčích

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN