TOPlist

Aktuality

VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá
7. duben 2020

Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko.

Výkonný výbor vnímá, že dohrání soutěží není ani v rámci letních měsíců fakticky možné a v důsledku těchto skutečností rozhodl VV FAČR o následujících opatřeních: 

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Pro zachování prostupnosti amatérských a profesionálních soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 se pro losovací aktiv organizovaný ŘKČ A ŘKM stanoví nejzazší termín 15. srpna 2020.
  • Semifinálová a finálové utkání MOL Cup (původně 22. dubna a 20. května) se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích. Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ dodává k rozhodnutí VV FAČR předseda asociace Martin Malík. 

V příloze naleznete rozhodnutí VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 ,novelu SŘ a Přestupního řádu

Smutná zpráva - zemřel pan František Staněk, dlouholetý fotbalový funkcionář
3. duben 2020

Program soutěží Ol-KFS je do odvolání odložen
12. březen 2020

Na základě přijetí krizového opatření a vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky s platností od 12. března 2020, jsou všechna soutěžní utkání řízené Olomouckým krajských fotbalovým svazem do odvolání odložena

 

O případných změnách budete včas informováni.

 

V Olomouci 12.3.2020

Ing. Josef Kalina v.r.                                                           Mgr. Stanislav Kaláb v.r.

předseda STK Ol-KFS                                                        předseda VV Ol-KFS

GÓL PODZIMU! Třináct střelců krajského přeboru bojovalo o titul
3. březen 2020

V šestnácti podzimních   kolech krajského přeboru probíhala hlasování o nejlepší gól týdne. Vítězné akce se staly součástí velké ankety o gól podzimu, jehož autora ocení v úvodu jarní části  sezóny olomoucký Krajský fotbalový svaz.

Hlasování bylo ukončeno a vítězem ankety se stal :

Umístění :

1.Petr Holoubek  - Tělovýchovná jednota Sokol Ústí  - 2044 hlasů

2.Daniel Šerý –  Tělovýchovná jednota Sokol Ústí  - 585 hlasů

3.Tomáš Fialka – Sportovní klub Lipová – 478 hlasů

Gól podzimu 10.kolo  v Krajském přeboru Ol KFS

Doškolení UEFA B a C lincencí - 9.3.2020 Olomouc
2. březen 2020

Další doškolení trenérských licencí UEFA B a C proběhne 9.3.2020 v Olomouci v případě dostatečného počtu zájemců

Přihlášky níže:

Doškolení B

Doškolení C

 

Staroba Lukáš

GTM KFS 

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN